Isparta Lavanta Köyü

Isparta Lavanta Köyü yazımızda, mis gibi kokular ve mor renkler içerisinde bir turu anlatacağız sizlere. Ayrıca en iyi otellere dair önerilerimiz de olacak.

Gitmeden Önce Hazırlıklarımızı Yapalım

Öncelikle fotoğraf makinenizin ya da cep telefonunuzun şarjının dolu olduğuna emin olun. Çünkü mükemmel manzaralar sizi bekliyor.

Etrafta aperatif yiyecekler var sadece. Bu nedenle yanınıza atıştırmalık almanızı öneririz.

Lavanta satılan yerlerde genelde nakit geçiyor.

Isparta Lavanta Köyü Nerede?

Şehre gelince tabii ki nerede bu lavanta bahçeleri diye siz de düşüneceksiniz. Bu nedenle hemen söyleyelim: Buradaki asıl güzel yerler Kuyucak Köyü içinde yer alıyor. Zaten meşhur Lavanta Kokulu Köy de burada.

Ne kadar güzel koktuğunu fotoğraftan anlamak mümkün değil!

Isparta merkez Lavanta Kokulu Köy arası yaklaşık 45 dakika sürüyor. Burdur merkez Lavanta Kokulu Köy arası ise yaklaşık 43 dakika.

Lavanta Bahçeleri Ne Zaman Gezilir?

Haziran’ın son haftası ile Temmuz’un ortasına kadar en güzel renkleri görebileceğiniz zaman dilimi oluyor. Yani mevsimsel sapmalar olma ihtimali olsa da bu üç haftalık periyod en uygun günler.

Isparta Lavanta Köyü ve Bahçeleri

Kuyucak’a geldiniz. Peki nerede bu lavanta bahçeleri? Asıl büyük ve fotoğraf çekmeye müsait olanlar için 3-4 kilometre daha devam etmeniz lazım. Özellikle Lavanta Kokulu Köy burada merkez haline gelmiş ancak daha ileride de bahçeler devam ediyor.

Bunların boyu yaklaşık 1,5 metre ve Lavanta Durağı isimli bahçedeler.

Biz bu noktada size Lavanta Kokulu Köy’ü gezip, alışverişinizi yapıp, fotoğraf için daha ileriye gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü ileri gittikçe aynı güzellikler devam ediyor ve kalabalık daha az. Yani az kalabalık demek de daha güzel fotoğraflar demek biliyorsunuz…

En İyi Lavanta Bahçeleri

Şimdi size gitmişken gezebileceğiniz ve fotoğraf çekmeye en müsait lavanta bahçelerini sıralayalım. Bunlar sırasıyla köy merkezine en yakında en uzağa kadar olanlar şekilde sıralandı.

Kuyucak Isparta Lavanta Köyü, Panoramik Lavanta Çadırı, Lavanta Durağı ve Lavanta Çadırı.

Gün batımı zamanı renkler.

Lavanta Kokulu Köy’de Yapılacaklar

Isparta Lavanta Köyü yazımızın en önemli kısmına geldi sıra. Çünkü o mis gibi çiçek kokuları ve rengarenk manzaraları tam olarak görebilmek önemli.

Lavantaları en mor hali ile görmek istiyorsanız gün doğumu ya da gün batımı zamanı gezmeniz gerekiyor. Çünkü ışık kırıldıkça mor renk tam kıvamını alıyor.

Sabah erken saatlerde bir lavanta bahçesi.

Bisiklet kiralayıp lavanta bahçeleri arasında gezmenizi öneririz. Çünkü araba ile sadece ana yoldakileri görebiliyorsunuz.

Lavanta ve gül dondurması ile çaylarını mutlaka deneyin. Değişik bir deneyim olacak size.

Lavanta Çardağı’nda Hüsniye Abla ile gül suyu muhabbeti yapın.

Panoramik Çadır’daki Osman Abi’ye selam verin. Çünkü kendisi tam bir mandıra filozofu!

Lavanta Kokulu Köy’de Alışveriş

Taç, gül ve lavanta ürünlerini mutlaka alırsınız diye düşünüyoruz. Ancak size asıl önereceğimiz şey başka. Bu nedenle gelmişken lavanta kesesi alın diyoruz… Gerekçesi de, eve döndüğünüzde gardıropta çok hoş koku vermesi. Ayrıca lavanta yağı da mutlaka almanız gereken şeylerden. Çünkü kesenin kokusu zamanla azalsa bile üstüne yağ serpiştirince koku kaldığı yerden devam ediyor.

Isparta Lavanta Köyü Otelleri

Biz burada Lavanta Villa Butik Otel‘de iki defa kaldık. Ayrıca diğer pansiyonlar da var ancak buradan çok memnun kaldığımız için başka yer arayışımız da olmadı hiç. Çünkü odalar o kadar temiz ki, insan bir daha gelsem yine burada devam diyor. Otelde gecelik konaklama fiyat 280 TL, eğer üç kişi kalacaksınız 380 TL. Bu fiyatlara kahvaltı da dahil.

Sade ve tertemiz bir yer.

Konum olarak da lavanta bahçelerine çok yakın olması, sahiplerinin son derece ilgili kişiler olması tercih sebebimiz oldu. Ayrıca butik otel deseler de aslında burası pansiyon formatında bir yer. Ancak iyi işletilen bir pansiyon diyelim.

Google Maps konumu için tıklayın.

Keşfetmeye Devam

Isparta

Gül bahçeleri, tarihi yerler, kayak merkezi, oteller derken vakit nasıl geçecek anlamıyor insan.

Keşfetmek için tıklayın.

Denizli

Antik kentler, bungalov ve dağ evleri, Pamukkale ve bağ evlerini keşfedin.

Okumak için tıklayın.

Antalya

Antalya’nın tüm ilçeleri ve plajlarını tek tek yazdığımız dev yazı dizimizi okumanızı öneririz.

Detaylar için tıklayın.

Böylece Isparta Lavanta Köyü yazımızın sonuna geldik. En kısa zamanda keşfetmeniz dileğiyle.