Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri yazımıza hoş geldiniz. Bu rehberimizde çok kalabalık yerlerde olmayan, doğanın daha da içinde olan ve dinlenebileceğiniz yerleri seçtik sizler için. Çünkü özellikle yoğun zamanlarda insan kalabalığından bunalma riskiniz olacağı için, hazır da Karadeniz’e gitmişken güzel bir tesiste doğa ile baş başa kalmak en önemli kriter bizce.

Gitmeden Önce Hazırlıklarımızı Yapalım

Kalacağınız oteli seçerken, ulaşım için kullanacağınız yolun aracınıza uygun olup olmadığını işletmeye mutlaka sormalısınız. Çünkü özellikle yüksek yaylalardaki otellere ulaşım bazen normal arabalarla pek kolay olmuyor.

Havanın her zaman bozabileceğini unutmayın ve buna göre kıyafet de yanınızda olsun. Çünkü burası Karadeniz…

Çok yükseklere çıkacağım bana bir şey olmaz demeyin. Neden mi? Çünkü güneş kremi olmadan güneş altında yaylada ciddi şekilde yanık riski var.

Ve tabii ki yanınıza powerbank mutlaka alın. Böylece video ve fotoğraf çekerken şarjınız muhtemelen çabuk biteceği için, “keşke” demezsiniz.

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri

Foleya Mountain Resort

İlk anlatacağımız yer Kalınçam, Tonya Trabzon’da bulunmakta. Açıkçası Foleya Mountain Resort, Trabzon’da ve hatta Karadeniz’de gördüğümüz en güzel ve iddialı otellerden biri. Ancak bu sadece başlangıç. Çünkü şöyle diyelim; uzaktan buraya yaklaşırken bile “vayyy çok güzel duruyor” diye diye yaklaştık resmen! Öncelikle bulunduğu konum, hakim bir tepede ve etrafı ormanlarla çevrili. Ayrıca peyzaj, bakım, doğal güzellik ne deseniz var. Tabii hal böyle olunca da acaba içerisi nasıl diye insan merak ediyor.

İşletmede birbirinden bağımsız taş özellikli villalar bulunuyor. Tabii villa deyince tabii ki bağımsız olacak diyor insan. Ancak bunu dememizin nedeni birbirinden yeteri kadar uzak olmaları. Ayrıca bazılarının manzarası gerçekten çok güzel. Bu nedenle, bizce konaklama için biraz daha kesenin ağzını açıp manzaralı bir yer seçin.

Evlerde iç mekanlar son derece ferah ve geniş. Şömine, mutfak, banyo, oturma grubu vs. özelliklerin tamamı son derece lüks ve detaylı düşünülmüş. Zaten bence siz şu an muhtemelen yazıyı bırakıp fotoğraflara bakıyorsunuzdur…

Google Maps konumu için tıklayın.

Otel İspendam

Burası Mataracı mevkii, Maçka Trabzon’da. Ve yine iddialı bir yer. Tabii Trabzon olunca ormanın içinde demeye gerek yok ancak kıyas bakımından yaylalarda olan yerlerle ayırmanız için bunu belirtelim. Çünkü yazımızda orman olmayan yaylalardaki tesislerde olacak.

Tek ve büyük bir binadaki manzaralı ve konforlu odalara sahip İspendam Oteli. Ayrıca restoran kısmında ortadaki şömine de ortamı mecazi ve gerçek anlamda ısıtmak adına ayrıca hoşumuza gitti. Zaten soba, şömine vs. gibi şeyler özellikle Karadeniz’de nedense daha iyi bir keyifli geliyor insana… Bu arada bir ek bilgi de yemeklerden olsun, ev yapımı ekmeklerden oldukça fazla yedik. Yani siz siz olun bizim gibi bu aşırı güzel ekmeklerden fazla yemeyin, hele ki nefis tereyağını sürüp sıcacık ekmek falan… Aman diyelim!

Bu otelde 1+1 şeklinde odalar da var, normal tek odalı yerler de mevcut. Ancak hepsi geniş ve konforlu. Gerisi de bildiğiniz Karadeniz güzelliği, özellikle de balkonda keyif ayrı güzel…

Google Maps konumun için tıklayın.

Mavulpos Dağ Evi

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda ilk iki tesisten sonra sıradaki yer daha farklı bir konsepte sahip. Çünkü daha salaş, ancak daha az insan ve daha çok doğa görebileceğiniz bir yer burası. Ayrıca işletme sahiplerinin ilgi ve alakası üst düzeyde. Mesela mangalda yapılmış etleri ve diğer yemekleri yerken bir yandan muhabbet etmek, bir yandan da sessizlik içerisindeki bir dağ evinde manzara seyretmek ayrı keyif.

Bu işletmenin hepsinden ayrılan bir özelliği de var. Kendisi de bir dağcı olan İmdat Yılmaz’ın yeri burası, bir bakıma hayalinin gerçekleştiği yer diyelim. Çok ıssız bir yer gibi de görünmesin gözünüze. Çünkü Trabzon havalimanına 25 dakika mesafede, 1200 metre rakımda güzel bir dağ evi burası. Özellikle de şömine de yemekleri pişirmek, hoş sohbet vs. diye giden bir yolculuk sizi bekliyor.

Google Maps konumu için tıklayın.

Kayaüstü Nayino Dağ Evi

Hemen şöyle başlayalım: Manzara müthiş burada! Çünkü adı gibi bir kayanın üstünde konumlanan bu dağ evinin manzarası gerçekten de nefes kesici. Ayrıca bu manzarayı yemeklerinizi yerken de seyretme şansınız var, hem de açık alanda.

Trabzon, Düzköy’de bulunmakta olan butik otelin 9 tane odası var. Etrafta tabii hiçbir şey olmadığından sabah ve akşam yemekleri ücrete dahil. Ancak diğer vakitlerde de istedikleriniz size hizmet olarak sunuluyor. Ayrıca özellikle akşamları restorandaki şömine başında keyif yapıp, bir yandan da kahvenizi yudumlamak “yaşamak güzel şey be kardeşim” hissi uyandırmıyor değil…

Burası için kritik bilgi, sadece otelde konaklayan müşterilere hizmet verilmesi. Yani dışarıdan geldik bir kahve içelim olayı yok aklınızda bulunsun.

Google Maps konumu için tıklayın.

Villa Devor

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda Düzköy’de bulunan ikinci yere geçelim. Burası üç katlı büyük bir bina ve işletenler de karı koca iki kişi, ayrıca son derece tatlı insanlar olduklarını ekleyelim.

Doğa içinde, ayrıca bungalovlar da bulunan bir yer burası. Özellikle odaların tertemiz oluşu, yemeklerin güzelliği, etrafta sadece kuş seslerinin olması dinlenmek için ideal ortam sağlıyor. Özellikle Çal Mağarası’na gelirken burada konuklayabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Yemekleri ev sahibinin kendisi yapıyor ve tabii ki yöresel lezzetler sizi bekliyor burada. Keyifli 1-2 gün geçirmek adına kesinlikle tavsiye ederiz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Gafulluk Tatil Köyü

Araklı, Trabzon’da bulunan bu tatil köyündeki mimari yapı şekli yazımızdaki ilk örnek olmakta. Yani üçgen yapılı bungalov evler. Tabii bu tip ev ne demek? Üst katta bir yatak, altta oturma odası ve önde de güzel bir teras ve balkon demek! Hal böyle olunca da, özellikle güzel manzara bu özellikleri tamamlıyor.

Dolayısı ile bu güzel evleri özellikle çiftlere tavsiye ediyoruz. Ortamı romantik hale getirmek de sizin elinizde. Ayrıca Trabzon havalimanından direkt ulaşım da mümkün. Bunun için önceden haber verip VIP transfer talep etmeniz gerekli. Yani arabanız yoksa da buradan mahrum kalmıyorsunuz.

Biz buradayken evde vakit geçirmek yerine yukarılara doğru çıkıp ormanda, sağda solda gezmek keyif yapmayı tercih ettik daha çok. Zaten otelin öyle bir ortamı var ki insanı keşfetmeye davet ediyor resmen. Ve son olarak son derece ilgili bir personel sistemlri olduğunu ekleyelim.

Google Maps konumu için tıklayın.

Sultanmurat Bungalov

Yazımıza yine konsept değiştirerek devam edelim mi? Bizce edelim çünkü sırada “bulutların üstünde olmak” var! Uzuntarla, Çaykara Trabzon’da yer almakta burası. Ancak daha detay olarak Sultanmurat Yaylası’nda yer alıyor diyelim. Zaten yayla deyince bulutların üstünde olmak ile hemen bağ kurdunuz diye düşünüyoruz. Mükemmel manzaraya hoş geldiniz.

Bungalovlar çok nezih ve tertemiz, kahvaltı ise havasından mıdır suyundan mıdır ya da işletmenin kalitesinden midir pek keyifliydi. Ayrıca işletme sahibi ve çalışanlar çok güler yüzlü ve nazikler. Bu konu bizim için çok önemli, çünkü tatili zehir de eder vezir de eder malumunuz. Bu nedenle özellikle belirtiyoruz yazılarda.

Google Maps konumu için tıklayın.

Kayalife Resort Otel & Suit

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın en özel yerlerinden birine geldik şimdi de. Çünkü mekan kendini gerçekten de gösteriyor her bakımdan. Tabii ona göre de fiyatı var ancak “en iyiyi” istiyorum diyorsanız buyurun keşfedelim.

Demirkapı Köyü, Çaykara Trabzon’da bulunan bu otel adeta kendine ufak bir sokakta mini köy kurmuş gibi bir yer. Ayrıca odaların temizliğinden tutun, konforuna ve mimarisine kadar son derece lüks. Ayrıca içeride bir market de var.

Tabii özellikle bu lüks içinde yemeklerden bahsetmeden olmaz. Özellikle serpme kahvaltıdaki çeşit ve kalite mükemmeldi…

Google Maps konumu için tıklayın.

Raha Villa Bungalow

Bu yazımızda farkındaysanız Uzungöl’deki pek bir yerden bahsetmedik. Gerekçesi de başta dediğimiz gibi sakin yerler arayışımızdı. İşte bu otel Uzungöl’de olmasına rağmen sakin ve tam olarak dere kenarında bir bungalov oteli.

Bir yandan keyif yaparken, bir yandan da dere sesinin verdiği huzuru hissetmek istiyorsanız aklınızda bulunması adına listemize ekledik. Ayrıca bungalov evlerin temizliği ve konforu son derece iyi.

Google Maps konumu için tıklayın.

Zigana Gümüşkayak Yaylakent

Efendim buyurun yine konsept değişimine… Trabzon’a kadar geldik, kayak yapmak da istiyoruz dediniz, işte burası o ihtiyacı karşılayan bir yer. Ayrıca tabii ki Türkiye’deki diğer kayak merkezleri kadar gösterişli ve büyük değil. Ancak ihtiyacınızı görecek kadar da imkanları var.

Aslında burası tam olarak Trabzon sınırında kalan bir yer değil. Ancak çok yakın ve farklı olduğu için eklemek istedik. Ve tabii yazı boyunca anlattığımız yemek konusuna gelelim. Öncelikle ikram olarak sundukları tereyağı çok lezzetliydi. Ayrıca saç kavurmanın da tadı ağzımızda kaldı açıkçası…

Sonuç olarak yazın yemyeşil, kışın bembeyaz bir dünya sizi bekliyor.

Google Maps konumu için tıklayın.

Hancıoğlu Çamburnu Orman Evleri

Sürmene Trabzon’da yer alan ahşap orman evlerinden oluşan bir otel burası. Odalar orman içinde ve karşısında da Karadeniz manzarası var. Bununla birlikte evlerin ve otelin lüks ve konforlu olduğunu da söylemek gerekiyor. Söylemeden edemeyeceğiz, biz çok memnun kaldık 1 gecelik konaklamamızda.

Özellikle güzel bir deniz manzarası eşliğinde ve son derece konforlu bir ortamda kalmak insana gerçekten iyi geliyor. Ayrıca burası her türlü imkanı olan büyük bir işletme olduğu için özellikle çocuklu ailelere uygun otel arıyorsanız tavsiye ederiz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Akçatepe Dağ Evleri

Helvacı mevkii, Akçaabat Trabzon’da yer almakta bu otel. Öncelikle burayı bir bungalov ya da dağ evi gibi görmekten ziyade, hem şehre yakın olsun hem de doğa içinde olsun kafasında iseniz size uygun olacağını belirtelim. Çünkü kalacağınız binalar bungalov değil. Ancak dağ evi formatına kısmen yakın diyebiliriz. Ayrıca içinde bulunduğu doğal konum ve manzarası ile de diğer yerlerden ayrılıyor. Zira şehre bu kadar yakın olup bozulmamış doğa içinde yer bulmak kolay değil.

Diğer bilgi ise konaklayacağınız yerlerin aslında bir otel odası değil ev oluşu. Çünkü içinde standart bir evden beklenen her şey varken, aynı zamanda şömine de bulma şansınız var. Yani özellikle ailecek gideceğiz ve bize büyük yer lazım diyenlerdenseniz burayı tercih listesine ekleyin deriz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Antikhouse Bungalow & Cafe

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri yazımıza devam ediyoruz. Akçaabat, Trabzon’da yer alan diğer yere geldi sıra. Burası bir üstteki yere göre daha sakin ve doğa içinde kendinizle ya da birlikte olduklarınızla baş başa kalabileceğiniz bir yer. Ayrıca benzer şekilde hem deniz, hem şehir manzarası da kısmen var.

Evler yamaçtan aşağı doğru inen bir yapıda ve mimari üçgen formdalar. Yani bu da demek oluyor ki alt kat kuzine, mutfak, oturma odası gibi düşünün, üst kat ise yatak odası ve güzel bir manzara!

Google Maps konumu için tıklayın.

Karester Villa Apart

Çaykara, Uzungöl Trabzon’daki bu otel ile öneriler listemizin sonuna geliyoruz artık. Burası aslında tanım olarak tam bir yayla evi formatında diyebiliriz. Çünkü bulunduğu yer zaten bir yayla (Kerester Yaylası) ve muhtemelen siz de bizler gibi konaklarken sisli bir havaya denk geleceksinizdir. İşte o zaman sisler içinde sessiz sakin ama mis gibi bitki kokuları içinde bir yaylaya çıktığınızı hissedeceksiniz.

Odalar son derece temiz, otel sahipleri ve personel ise ilgili ve güler yüzlüydü. Ayrıca odaların geniş oluşu ve balkonda keyif yapma imkanı da sevdiğimiz özelliklerden oldu. Bununla beraber, yakınlarda market olmadığını da ekleyip, çıkmadan önce market bakkal alışverişinizi de yapmanızı öneririz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Keşfetmeye Devam

İzmir’deki bungalov ve dağ evlerini keşfetmek için tıklayın.

Rize’deki bungalov ve dağ evlerini keşfetmek için tıklayın.

Bolu’daki bungalov ve dağ evlerini keşfetmek için tıklayın.

Yedigöller’deki bungalov ve dağ evlerini keşfetmek için tıklayın.

Abant’taki bungalov ve dağ evlerini keşfetmek için tıklayın.

Böylece bir yazımızın daha sonuna geldik. Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri yazımız umarız ki işinize yarar ve güzel bir tatil geçirirsiniz.