Rize Dağ Evleri ve Bungalovlar

Rize Dağ Evleri ve Bungalovlar yazımızda şehirdeki en iyi seçenekleri tek tek sıralayacağız. Bulutların üzerinde olmak ya da bir dere kenarında keyif yapmak… Tercih sizin!

Gitmeden Önce Hazırlıklarımızı Yapalım

Kalacağınız oteli seçerken, ulaşım için kullanacağınız yolun aracınıza uygun olup olmadığını işletmeye mutlaka sormalısınız. Çünkü özellikle Gito, Pokut gibi yaylalara normal bir araba ile ulaşmak pek kolay değil.

Havanın her zaman bozabileceğini unutmayın ve buna göre kıyafet de yanınızda olsun. Çünkü burası Karadeniz…

Çok yükseklere çıkacağım bana bir şey olmaz demeyin. Neden mi? Çünkü güneş kremi olmadan güneş altında yaylada ciddi şekilde yanık riski var.

Ve tabii ki yanınıza powerbank mutlaka alın. Böylece video ve fotoğraf çekerken şarjınız muhtemelen çabuk biteceği için, “keşke” demezsiniz.

Rize’deki En İyi Dağ Evleri

Bu bölümü otellerin bulunduğu yerlere göre ayırarak anlatacağız. Gitmek istediğiniz yere göre ayrımı yapabilirsiniz böylece. Ayrıca çok bilinen ancak dağ evi ya da bungalov olmayan otelleri listeye almadık. Çünkü bu yazı büyük bir otel yerine dağ evlerini esas alan bir yazı olarak hazırlandı. Şimdi keşfetmeye başlayalım.

Rize’deki Dağ Evleri ve Bungalovlar

Ladin Dağ Evi – Çamlıhemşin

Zilkale’ye 9 kilometre, şimşir ormanlarına ise 1,5 kilometre mesafede. Ayrıca Fırtına Deresi’ne de yaklaşık 80 metre mesafede. Yani su sesini duyabiliyorsunuz. Ayrıca işletme sahipleri harika insanlar, herhangi bir sorun olduğunda çözülmesi için resmen koşturuyorlar. Bu nedenle Fahri Abi ve Günay Abla’ya sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Tablo gibi.

Buranın diğer güzel tarafı Ayder’e uzak olması. Yani sakinlik arıyorsanız tam size göre. Zaten bizce tatil demek biraz da sakinlik ile huzur bulmak demek olmalı. Hele ki böyle bir doğal güzelliğe gidiyorsanız…

Gelsin yemekler!

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05355832584

Liva Bungalov – Çamlıhemşin

Biz burada yeni yapılmış bir kısmı cam olan bungalovda kaldık. Öncelikle şunu söyleyelim ki, manzara tek kelimeyle mükemmel! Ayrıca burası bir aile işletmesi ve konuklarını da bir aile samimiyeti ile ağırlıyorlar.

En güzel dizaynlardan biri hiç şüphesiz.

Tabii buranın farklı bir özelliği daha var. O da bungalovun dışında bir jakuzi / havuz olması. Mekana girdiğinizde Sibel Hanım’ın ev yemekleri ile karşılanıp, çıtır çıtır yanan sobanın bulunduğu odaya giriyorsunuz ve tasarımın güzelliği direkt dikkatinizi çekiyor…

Burada dört mevsim keyif yapılır.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05458620053

Toşi Dağ Evi – Çatköy, Çamlıhemşin

Zilkale’yi geçip, yaklaşık yarım saat daha giderek ulaşabileceğiniz bir yer burası. Özellikle dere kenarında olması, su sesi ile geceye başlayıp, sabah aynı sesle uyanmak ayrı bir keyif. Ayrıca Mukime Hanım’ın yaptığı muhlama da hala unutulması tarafımızca…

Kar ve keyif.

Buraya gelmeden önce odanızı mutlaka dereye bakanlardan seçmeyi de unutmamanızı öneririz. Çünkü camınızdan dereye görmek ve onunla bütünleşmek güzel bir deneyim yaşatacaktır size de.

Ferah ve temiz iç mekana sahip.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05334841456

Elevit Tatil Köyü Bungalov – Zilkale, Çamlıhemşin

Burası hem restoran, hem de bungalov evleri olan bir işletme. Ayrıca hemen söyleyelim, yemekleri muhteşem gerçekten de. Yani konaklamasanız bile yemekleri tatmaya gitmenizi öneririz. Mekanın konumu da Ayder’deki diğer yerlere göre avantajlı. Çünkü Palovit Şelalesi, Elevit ve Zilkale gibi yerlere yakın.

Evlerin dizaynı gel bana diyor adeta.

Odalar şömine, jakuzi, oda içinde salıncak vs. derken vakit nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Ayrıca işletme sahipleri burada da son derece sıcak ve samimiler. Son olarak, gitmişken suit odaları tercih etmenizi öneririz.

Doğada huzur bulmak için…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 04646533156

Platoda Mola – Pokut Yaylası, Çamlıhemşin

Sabah uyandığınızda belki her yer sis, belki de güzel bir bulut denizi olduğunu düşünün. Bu anın keyfini çıkardıktan sonra, yeni sağılmış taze sütün tadını alabileceğiniz bir kahvaltı hayal edin. Ayrıca kahvaltı da kendilerinin yaptıkları peynir, yoğurt ve reçelleri düşünün… Ve bunların tamamının Pokut Yaylası gibi hala bozulmamış nadir yerlerden birinde olduğunu da hayalinize ekleyin… İşte böyle güzel bir yer burası.

Bulut denizi yükleniyor…

180 yıllık bir yayla evini orijinal haline nerdeyse hiç dokunmadan korumuşlar ve hizmete sunmuşlar. Zaten Doğu Karadeniz’de yaylada kalmak başlı başına ayrı bir deneyim. Bu nedenle bu deneyimi güzel hizmet ve çok tatlı ev sahipleri ile yaşamanızı öneririz. Son bir not: Pokut Yaylası’na çıkmak için 4×4 ya da SUV cinsi yüksek araç gerekiyordu biz gittiğimizde. Durumun değişip değişmediğini sormadan plan yapmayın. Ayrıca ulaşımda sıkıntı olursa ücret karşılığında araç ile kaldığınız yerden sizi alan işletme de var.

Kar varken görmek bir şans.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05327779396

Demircioğlu Pokut Dağ Evi – Pokut Yaylası, Çamlıhemşin

Burayı yazarken Firdevs Abla’nın yemeklerine ayrı bir bölüm ayırmak gerektiğini düşünerek öyle başlamak istedik. Çünkü mesela kara lahana sarmasının tadı hala aklımızdan çıkmıyor!

Pokut Yaylası, ulaşması zor ama gerçekten güzel bir yer.

Yayla seyahatlerinde aradığınız eğer yüksek rakım ve az insan ise Pokut Yaylası mümkün mertebe en ideal yerlerden. Burası da manzaraya hakim noktada bir yer. Ayrıca aracınızı park ettiğiniz yer ile otel arasında yaklaşık 500 metrelik yolu yürümeniz gerekiyor. Yani yaylada spora biraz erken başlıyorsunuz. Ancak manzara ve mekana değer…

Tipik köy evi.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 04646517495

Tanevit Dağ Evi – Pokut Yaylası, Çamlıhemşin

Tertemiz ve bakımlı bir dağ evi. Ayrıca sahibi Levent Bey de pek samimi ve yardımsever bir insan. Tabii dağ evinin manzarası ve konumunu da özellikle belirtmek gerekiyor. Özellikle gün doğumu ya da gün batımı fark etmez, fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tercih edebilirsiniz.

Manzara söze gerek bırakmıyor.

Tabii hep yemeklerden bahsettik yazıda ancak kahvaltı o kadar güzeldi ki… Bal, kaymak ve muhlama diyoruz, başka bir şey demiyoruz…

Yiyelim güzelleşelim.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05336847854

Ada Bungalov – Ortanköy, Çamlıhemşin

Tertemiz odalar, samimi bir aile işletmesi, dere kenarında nefis manzaralı bir yer arıyorsanız burayı da mutlaka araştırmanızı öneriyoruz. Biz 1 gece konakladık burada ve sabah dere sesi eşliğinde yaptığımız kahvaltı gerçekten de harikaydı!

Artık bir köy evi de var burada, bilginiz olsun.

Emine Hanım’n ev yapımı reçellerini tadarken, bir yandan da Çamlıhemşin’deki en iyi otellerden biri olan Ada Bungalov’da sevdiğimiz şeylerden biri de odaların aynı fotoğraflardakiler gibi olmasıydı. Ve bu nedenle de işletmenin ne kadar dürüst olduğunu görmüş olduk. Çünkü biliyorsunuz bu tip kötü sürprizler bazen yaşanıyor maalesef…

İç mekanın güzelliği…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 04646533070

Kıyı Bungalov – Ortanköy, Çamlıhemşin

Çamlıhemşin Rize’de yer alan otel, adından da anlaşılacağı gibi hemen önünden akan dere ile diğer bungalov evlerden ayrılıyor. Ayrıca dere kenarında kalmak isteyip de konforundan da vazgeçmeyenler için ideal olan otel, Ayder Yaylası’na 30 dakika mesafede.

Olay budur!

Özellikle dere önünde bulunan yerlerde kalacaksanız devamlı bir su sesinin olduğunu da unutmayın. Çünkü biz kalırken bundan rahatsız olan da vardı, seven de vardı. Peki biz sevdik mi? Tabii ki evet!

Mekan gerçekten de harika.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 04646517515

Seyri Cennet Dağ Evleri – Aşağı Şimşirli, Çamlıhemşin

Lüks, konfor, samimiyet ve güzel Karadeniz ormanları manzarasının birleşmiş hali burası. Özellikle Karadeniz gezinizde konfordan ödün vermek istemiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Doğu Karadeniz’deki en iyi oteller ya da dağ evlerini arıyorsanız aklınızda bulunsun.

Masal gibi…

En iyi balayı otelleri aramanız varsa da burayı size tavsiye ediyoruz. Çünkü odaların konforu, kalitesi, jakuzi olması ve yemeklerin mükemmelliği gerçekten de dinlenmiş olarak ayrılmanıza olanak veriyor. Biz 2 gece konakladık ve Cemil Bey ile diğer çalışanlara kocaman bir tebrik gönderiyoruz!

Dışarısı güzel ama insanın bu odadan çıkası gelmiyor…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05530020302

Nehir Bungalows – Dikkaya, Çamlıhemşin

Fırtına Deresi yakınında, hatta neredeyse yanında diyebileceğimiz bir konumu var. Ayrıca odaların kalitesi, işletme sahiplerinin özenli olması da diğer özellikler. Özellikle Karadeniz’e gelmişken derelere yakın olayım, suyun sesi beni dinlendiriyor diyorsanız seçebilirsiniz.

Fırtına Deresi’nin bu kadar yakınında olmak harika.

Gelelim kahvaltıya. Bu bölgede tavsiye ettiğimiz otellerin tamamında kahvaltı güzel ve benzer yöresel yemeklerden oluşuyor aslında. Nehir Bungalows’ta da durum farklı değil ve işletme sahipleri sizi güzelce doyurmadan masadan kaldırmıyorlar…

Dilerseniz iç mekanın da manzarası güzel.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05364161719

Moromu Bungalows – Dikkaya, Çamlıhemşin

Buradaki bungalov evler iki katlı ve evlerde vakit geçirmek son derece keyifli. Çünkü ikinci katta uyumak, aşağıda da keyif yapmak insanı kendi konforlu evinde gibi hissettiriyor. Ayrıca burada da Fırtına Deresi’nin heybetli sesini duyabilirsiniz.

Asıl olay üst katta.

Gün boyu gezip yorgunluk atmak için odanıza geldiğinizde, sobayı yakıp çıtır çıtır ateşin önünde keyif yapmayı biz gerçekten de çok özledik. Bu nedenle imkanınız varsa bu keyfi yaşamanızı öneririz.

Yani burada…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05306723299

Pula Bungalov – Güllüköy, Çamlıhemşin

Dere manzarası (hem de çok yakından), jakuzi, keyifli bir bungalov ve nefis yemeklerin kombinasyonu tam olarak burada. Özellikle ben bungalovda da çok vakit geçirip keyif yapacağım diyorsanız burayı da tercih edebilirsiniz.

Dereye sıfır!

Evlerin temizliği bizden tam puan aldı desek yeridir. Ayrıca dekorasyon da eski Karadeniz evleri tarzını aynen koruyor. Tabii bir de bungalovun içindeki kuzine sobasını yakıp dereye karşı oturduğunuzda işte şimdi değmeyin keyfime moduna giriyorsunuz!

Burada kahvaltı yapmak…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05368134053

Kuzey Bungalov – Topaloğlu, Ardeşen

Kahvaltıda fırından yeni çıkmış taze ekmeğin kokusu ile uyanıp, akşam pek lezzetli sütlaç ile güne veda etmek… Hem de kaliteli bir dekorasyon eşliğinde tertemiz bir evde bunları yaşamak… Tabii bir de balkonda kendinizi manzaranın doyumsuz güzelliğine de bıraktığınızda “iyi ki gelmişim” deme ihtimaliniz yüksek!

Manzara izleme bölümü dedik biz buraya. Çünkü karşı taraf “fena”.

Ayrıca işletme sahipleri ve çalışanları son derece güler yüzlü ve samimi insanlardı. Bizim 1 gecelik konaklamamızda ellerinden gelen tüm yardımı esirgemediler. Buradan selam olsun…

Böyle bir manzara…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05303129653

Dora Suit Bungalov – Manganez, Ardeşen

Çamlıhemşin’de yer alan Dora Suit bungalov ev, 6 kişiye kadar konaklama imkanı sunuyor. Ayrıca 2 yatak odası ve 1 banyosu mevcut. Bununla birlikte Ayder, Pokut, Sal , Gito, Badara, Huser ve Avusor yaylalarına 2 saat mesafede bulunuyor. Özellikle bulut denizini izlemek için ideal bir seçim.

Geniş ve ferah.

Bungalov evlerde kalırken, dışarıya çıkıp bir hava almak istediğinizde uzun süre içeri giresiniz gelmiyor. Çünkü manzara o kadar güzel ki, biraz daha kalayım diye diye bir bakıyorsunuz yarım saat geçmiş bile… Sonuç olarak Rize Dağ Evleri ve Bungalovlar yazımızın en iyi yerlerinden biri burası.

Tamamen size özel mekan olması avantaj.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05435528618

Smail Oberj Dağ Evi – Ayder Yaylası

Ayder merkezinde yer alan bungalov tesis, ormanın içinde huzurlu bir ortam arayanlar için ideal. Ayrıca Kaçkar Dağı Milli Parkı’na çok yakın mesafede yer alıyor. Ulaşması zor olan diğer yaylalara kıyasla, Ayder’e ulaşmak çok daha kolay olduğu için bir tercih sebebi olabilir sizler için. Çünkü sonuçta herkesin tatil tercihleri farklı.

İç mekan ve manzara…

Otelin manzarası için denebilecek tek şey “harika” olur açıkçası. Yerden tavana kadar cam olan bölümden dışarıyı seyretmek, bir yandan da kahvenizi yudumlamak insana huzur veriyor burada. Ayrıca nefis kahvaltıyı da unutmamak lazım…

Asıl dış kısmı görünce ne kadar güzel bir yerde olduğunu anlıyorsunuz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05438550561

Montanitas Dağ Evi – Ayder Yaylası

Ayder’e gidip de yoğun yapıların bulunduğu merkez kısımda kalmak istemiyorsanız, etrafında çok az ev ya da otel olan ve mükemmel manzaralı bu dağ evini düşünebilirsiniz. Ayrıca dağ evinin dizaynı, eşya kalitesi, içindeki eşyaların çeşitliliği derken eksiksiz bir ev burası aslında.

Son derece şık.

Karadeniz’in doğal güzelliklerini göreyim ancak çok da kalabalığa karışmayayım diyorsanız tercih edebilirisiniz burayı kısacası.

Burada ne keyif yapılır değil mi?

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05369274853

Handüzü Bungalov Evleri – Başköy, Güneysu

1860 metre konumdaki bu yaylada yer alan bungalov evler, ulaşım bakımından en kolay seçenek. Çünkü otele kadar yol tamamen asfalt ve her türlü araç ile çıkmanız mümkün. Çıktığınızda sizi çok iyi işletilen bir tesis ve çalışanlar bekliyor. Bununla birlikte Rize Dağ Evleri ve Bungalovlar yazımızdaki en büyük tesis burası.

Otelden ziyade ev gibi…

Bungalov evler ise son derece ferah ve konforlu dizayn edilmişler. Ayrıca buranın bir enteresan özelliği de manzarasının 360 derece olarak güzel olması. Yani nereye dönseniz bulut denizi sizi karşılıyor! Tabii Karadeniz yaylalarında bildiğiniz gibi bazı günler sisli, bazı günler hava açık oluyor. Eğer sisli havaya denk gelirseniz manzara bakımından şansınıza küsmekten başka çare yok.

Bulut denizi sizi bekliyor!

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 08508888853

Bungi Dağ Evleri – Topluca, Çamlıhemşin

Çamlıhemşin’de yer alan Bungi Dağ Evleri ile son zamanların en popüler yerlerinden biri. İşletme sahibi Ahmet Bey ve eşinin ilgi ve alakası, hoş sohbeti, bulunduğu ortamın doğal güzelliği ile tatilde insana kesinlikle huzur veren bir yer.

Kar olduğuna bakmayın, içerisi sıcacık ve huzurlu.

Zaten Çamlıhemşin çok sayıda dağ evi ve bungalovun bulunduğu bir yer. Özellikle Karadeniz’i her şeyiyle yaşayabildiğiniz için bölge tercihi de son derece doğru. Ayrıca evlerde 5 kişi rahatlıkla kalabilirsiniz (biz 4 kişiydik). Bungi Dağ Evi’nde kaldığınızda özellikle sabah yapacağınız kahvaltıyı uzun süre unutamayacağınızı düşünüyoruz…

Güzel bir uyku için ideal.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05435528618

Mikrun Dağ Evleri – Kavak, Çamlıhemşin

Yabancı ülkelerdeki dağ evlerini görüp kıskanan var mı? Size ülkemizde de aynısı, hatta daha iyisi var desek? Böylece Mikrun Dağ Evleri bu kategoride diyebiliriz rahatlıkla. Yani Çamlıhemşin Rize’de yer alan, doğayla iç içe, zevkli mimarisi ve kaliteli dokusu ile bungalov evlerde tatil yapmak için çok uygun bir seçenek.

Rize dağ evleri arasında en güzellerden biri.

Tesis etrafında yapacak çok sayıda aktivite bulunuyor. Ayrıca yayla turu, trekking, rafting, zipline ve foto safari yapmak istiyorsanız burası doğru adres. Zaten Karadeniz’de doğa içinde ne yapsanız size huzur verecek, mutlu edecektir.

Tesisteki bungalov evlerde 5 kişiye kadar konaklama yapabilirsiniz. Ayrıca girişte 1 adet sedir, üst katta ise 2 adet çift kişilik yatak bulunmakta. Sonuç olarak burası Rize Dağ Evleri ve Bungalovlar yazımızın en güzel yerlerinden biriydi.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 05466784457

Uygun Fiyata Bilet Alın

İş ortağımız Pamukkale ile Türkiye’nin her yerine güvenli, konforlu ve uygun fiyatlı seyahat edebilirsiniz.

Uygun fiyata bilet almak için tıklayın.

Keşfetmeye Devam

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri

Trabzon’daki en iyi 15 dağ evi ve bungalov evini listeledik. Keşfetmek için tıklayın.

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri

İzmir’de de artık çok sayıda bungalov ve dağ evi var. Okumak için tıklayın.

Yedigöller Otelleri

Dört mevsim güzel Yedigöller’e gidecekseniz, buraya yakın olan en iyi otelleri de öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Yedigöller’e yakın en iyi oteller yazımız için tıklayın.

Abant Otelleri

Abant Gölü manzaralı otellerden, diğer dağ evi ve bungalovlara kadar onlarca güzel alternatifi tek tek sıraladık.

Keşfetmek için tıklayın.

Böylece Rize Dağ Evleri ve Bungalovlar yazımızın sonuna geldik. Keyifli bir tatil dileriz.