Artvin Dağ ve Bungalov Evleri

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda şehirdeki en güzel dağ ve bungalov evlerini sıraladık. Bu nedenle mis gibi doğa içinde keyif yapmak için doğru yerdesiniz!

Gitmeden Önce Hazırlıklarımızı Yapalım

Kalacağınız oteli seçerken, ulaşım için kullanacağınız yolun aracınıza uygun olup olmadığını işletmeye mutlaka sormalısınız. Çünkü özellikle yüksek yaylalardaki otellere ulaşım bazen normal arabalarla pek kolay olmuyor.

Havanın her zaman bozabileceğini unutmayın ve buna göre kıyafet de yanınızda olsun. Çünkü burası Karadeniz…

Çok yükseklere çıkacağım bana bir şey olmaz demeyin. Neden mi? Çünkü güneş kremi olmadan güneş altında yaylada ciddi şekilde yanık riski var.

Ve tabii ki yanınıza powerbank mutlaka alın. Böylece video ve fotoğraf çekerken şarjınız muhtemelen çabuk biteceği için, “keşke” demezsiniz.

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri

Disharo Yayla Evleri

Öneri listemize Şavşat’taki bu güzel otelden başlıyoruz. Öncelikle burayı anlatırken, bu derece ulaşımı zor ve sapa bir yerde olup da bu kadar iyi işletilen ve güzel bir yer bulmak gerçekten zor demek istiyoruz. Çünkü aldığımız hizmet, odaların temizliği, çalışan personelin ilgisi tek kelimeyle müthişti!

Bu yayla evlerine ulaşım için önce Pınarlı Köyü’ne varmanız, oradan da 3 kilometre kadar stabilize yoldan gitmeniz gerekiyor. Bu nedenle yolun birkaç noktasında standart arabalar problem yaşayabilir. Ancak üstesinden gelinmeyecek bir durum yok, sadece biraz dikkatli olmanız yeterli.

Bununla beraber bungalov yayla evlerinin bulunduğu o kadar güzel ki… Yemyeşil bir doğa, akarsular ve göl keyfi derken “iyi ki geldik!” diye diye gezdik açıkçası.

Google Maps konumu için tıklayın.

Şavşat Karagöl Otel

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın Şavşat’taki ikinci yerine geçelim. Zaten Karagöl’ü kesin duymuşsundur. İşte burası tam Karagöl’ün yanında ve nefis manzaralı bir otel!

Otelin kalitesi bölgede bulunan en iyi yerler statüsünde diyebiliriz. Çünkü odaların konforu, yemek ve hizmet çeşitliliği üst düzeyde. Ayrıca Artvin’de fotoğraf çekilecek yerler arıyorsanız ya da Artvin’de gelin damat çekimi yapacaksanız Karagöl’ü de tavsiye ederiz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Sıla Bungalov

Şavşat’taki Sıla Bungalov evleri bir aile işletmesi. Bu nedenle bir aile sıcaklığında ortam da mevcut. Çünkü işletmeciler son derece cana yakın ve yadım sever insanlardı.

Buradaki bungalov evlerin ve tesisin temizliğine ayrı, konforuna ayrı bayıldık desek yalan olmaz. Yani şöyle diyelim; eğer titiz bir kişiliğiniz varsa burası sizi kesinlikle memnun edecektir. Ayrıca otelin Artvin’de gezilecek yerlerin çoğuna yakın olması da (bulunduğu bölge itibariyle) bir avantaj.

Google Maps konumu için tıklayın.

Agara Otel

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri yazımıza Yusufeli’nden devam edelim şimdi de. Öncelikle burası için şu yorumu yapsak yeridir: Yusufeli’ndeki en iyi otellerden biri! Yani, evet yolu biraz kötü ancak ulaştığınızda zahmet çekmeye değdiğini görüyorsunuz.

Bunlarla beraber, otel mis gibi çam ağaçlarının ortasında ve önünden de dere akıyor. Hal böyle olunca, manzara da şahane! Ayrıca otelin çalışanlarından özellikle memnun kaldık. Çünkü tüm ufak tefek konularda son derece halden anlayan ve yardımcı olan kişilerdi.

Google Maps konumu için tıklayın.

Eliya Pansiyon

Yusufeli’ndeki en iyi otellerden diğerine geldi sıra. Çünkü daha girişte “evet burası güzel!” diye düşünmeye başlıyorsunuz. Tabii bungalov evlerin güzelliği, peyzajın tatlılığı derken yavaştan tatiliniz de başlamış oluyor…

Bu oteli özellikle çocuklu aileler için de tavsiye ediyoruz. Çünkü ortam çocukların eğlenmesi için gayet uygun ve tehlikeli bir durum yok. Tabii otelin sahipleri Selim Bey ve Meral Hanım’a da harika kahvaltı, huzurlu ortam ve böyle insanlar da kaldı mı dedirttikleri için bir kez daha teşekkür etmek isteriz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Macahel İremit Pansiyon

Evet, geldik Macahel’e. O zaman İremit Pansiyon ile devam edelim. Öncelikle burası üstteki anlattığımız yerlerden biraz farklı. Çünkü burası aslında yöresel tasarıma sahip köy evi formatında bir yer. Ayrıca işletmeciler hoş sohbet ve çok ilgili insanlar.

Şimdi de gelelim diğer farka. Peynir sever misiniz ya da tadım yapmayı? Eğer seviyorsanız burada muhteşem peynir çeşitleri sizi bekliyor! Bu nedenle biraz aç gitmekte fayda var. Zira hem kahvaltı ayrı güzel, hem de akşam yemeği yöresel mutfak ile ayrı lezzetteydi. Ayrıca otelin bulunduğu konum da mükemmel manzarası ve sakin ortamı ile kafa dinlemeye uygun diyebiliriz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Seyri Macahel Otel

Neredeyse Gürcistan sınırının dibinde olan bu mekan eşsiz manzara, bol oksijen ve Macahel’in bozulmamış doğasını sunuyor. Ayrıca otelin işletmecisi de son derece yakından ilgi ve alaka gösteren bir kişi. Bu nedenle genel intiba olarak bir problem yok, tam tersine güzel diyebiliriz.

Bununla beraber, bulunduğu konum itibariyle bol manzaralı ama uzun bir yolculuk da sizi bekliyor. Yani doğa ile mücadele yerine daha kolay ulaşılan yerleri tercih edecekseniz burası sizi zorlayabilir. Ancak tam tersine Karadeniz’e gelmişken, Karadeniz’in olayı zaten budur, yani doğa ve bol manzara diyorsanız doğru adrestesiniz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Bambulay Pansiyon

Borçka’da yer alan Bambulay Pansiyon’u biz şöyle hatırlayacağız: Emine Hanım’ın nefis ev yemekleri, sessiz sakin bir köy ortamı ve sekiz adet güzel bungalov evler. Ayrıca bu evlerin bazıları tek katlı, bazıları ise iki katlı.

Emine Hanım’dan bahsetmişken, bizi çok iyi ağırlayan Kenan Bey’in de adını anmadan olmaz. Çünkü kendisi bu güzel evleri çok güzel işletiyor açıkçası. Sonuç olarak, buraya doğa içinde kafa dinlemek, güzel yemekler yemek ve güzel insanlarla tanışmak için gelmenizi öneririz. Ayrıca ana yoldan çıktıktan sonra 40 dakikalık bir köy yolunun da sizi beklediğini ekleyelim.

Google Maps konumu için tıklayın.

Satibe Yayla Evi

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda sıra bulutların üstüne çıkmaya geldi! Çünkü burası Klaskur Yaylası’nda bulunan, Karçal Dağları ve Karagöl arasında nefis manzarası olan bir yer. Ve burayı şöyle de tanımlamak lazım; çayınızı içerken manzaradan mıdır, çaydan mıdır nedir “mekan çok iyi be!”

Evin sahibi ve işletmecisi Erdem Bey’in harika ilgisi, yardım severliği ve güzel yemekler ile biz buraya tekrar kesinlikle gideriz diyoruz… Bu nedenle özellikle Karagöl’ü görmeye gidecekseniz, konaklama için burayı gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Koliva Butik Otel

Kafkasör Yaylası’nda neredeyse kusursuz bir otel burası. Ayrıca hem doğal manzara, hem de Artvin manzarasını size sunuyor. Ek olarak, burası özellikle konforlu otel arayanlar için listemizdeki en üst seviye yerlerden biri. Çünkü diğerleri daha yayla evi, dağ evi formatında iken, burası da benzer manzara sunuyor ancak bir basamak yukarda konfor ile.

Odalar apart şeklinde. İki oda bir mutfak gibi düşünün. Ayrıca balkonlarında oturup manzara seyretmek ve keyif yapmak da çok güzeldi!

Google Maps konumu için tıklayın.

Villa Da Butik Otel

Doğal güzelliğin içinde şahane bir otel de burası. Çünkü hem Çoruh Nehri, hem yeşil bir doğa, hem de kusursuz işletme sizi bekliyor!

Otelde villa, standart oda ve bungalovlar var. Kaç kişi kalacağınıza ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca biz bu otel için aldığımız notlarda, Artvin’deki en iyi otellerden biri olduğunu da not almıştık. Çünkü hizmet, konfor, temizlik vs. her bakımdan üst seviye bir deneyimdi.

Google Maps konumu için tıklayın.

Empula Dağ Evi

Bu makalemizi tam olarak anlatan yerlerden biri aslında burası. Çünkü resmen kışın karlar ülkesinde, diğer mevsimlerde de yeşillikler içerisinde masalsı bir yer burası! Zaten üçgen formatta bungalov ev olduğu zaman iş genelde hep böyle güzel oluyor, hele de güzel işletiliyorsa!

İlk olarak evin kendisinin son derece konforlu, rahat ve kaliteli dizayn edildiğini söylemek gerekiyor. Ayrıca öyle bir manzarası var ki, evet etraf çok güzel gezip yürümek geliyor içinizden ama, “şurada oturup biraz keyif yapayım” da diyorsunuz!

Google Maps konumu için tıklayın.

Pınar Kır Evi

Burayı anlatırken tesisin ne kadar iyi olduğunu mu önce yazsak, yoksa yemeklerin müthiş olmasına mı öncelik versek karar veremedik! Çünkü burası baştan aşağı kalite kokan bir yer! Peki madem öyle detaylara geçelim.

Hemen yanındaki derenin huzur veren sesi, doğal ortam, sakinlik, kaliteli bir otel… İşte hepsi birleşince ortaya böyle muhteşem bir tesis çıkıyor. Bu nedenle size tavsiyemiz Artvin’e gelecekseniz konaklamak için tercih edeceğiniz yerlerden biri mutlaka burası olmalı.

Google Maps konumu için tıklayın.

Mini Lui Bungalov Otel

Artvin’deki en iyi bungalov ve dağ evleri hangileridir deseler bu tesis de ilk üçe rahatlıkla girer. Çünkü otel son derece profesyonel yönetiliyor, hizmet kusursuz ve kaliteli.

Bununla beraber, dere kenarındaki bungalov evlerin konumu ve manzarası direkt tercih sebebi bizce. Çünkü derenin keyifli sesi, manzarası ve evlerin kalitesi birleşince “işte budur!” dememek mümkün değil…

Google Maps konumu için tıklayın.

Mençuna Konakları

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın en son tavsiye yerine geldik. Artvin’i şöyle bir araştırdıysanız Kamilet Vadisi ve Mençuna Şelalesi’ni zaten duymuş olmanız lazım. İşte burası da tem bu noktada bulunan bir yer. Bu nedenle bu güzel yerleri gezmek istiyorsanız Mençuna Konakları en ideal yer oluyor konuklamak için.

Bungalov evler son derece ferah ve konforlu. Ayrıca otelin işletmesi son derece samimi ve cana yakın insanlardan oluşuyor. Bununla beraber, kahvaltı da bu yörede olduğu gibi gayet yeterli. Zaten 100 çeşit serpme kahvaltı yerine daha az ve öz kahvaltı göreceksiniz Karadeniz’de genel olarak. E tabii bu da bizce gayet yeterli.

Son olarak biz tavsiyemiz de Mençuna Şelalesi’ni göreceklere gelsin. Şelale’ye 30 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşıyorsunuz ve bu bir tırmanış oluyor çoğunlukla. Bu nedenle kahvaltıyı sıkı yapın deriz!

Google Maps konumu için tıklayın.

Keşfetmeye Devam Edelim

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Rize Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Bolu Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Bursa Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Ankara’ya Yakın Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

İstanbul’a Yakın Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Böylece yazımızın sonuna geldik. Güzel bir tatil yapmanız dileğiyle.