Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri

Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda mis gibi doğa içinde ve İstanbul’a yakın dağ evi bungalovları da anlatacağız sizlere. Ayrıca hem dört mevsim uygun yerler var, hem de kafa dinlemeye müsait mükemmel dağ evleri ve bunlgalov evler!

Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri

Karaca Dağ Evleri

İlk mekan önerimiz ile başlayalım. Burası Yuvacık Barajı ile Beşkayalar Tabiat Parkı arasında kalıyor. Ancak Beşkayalar’a daha yakın konumda. Tabii konum olarak da Marmara Bölgesi’nin yüksek bir konumunda olduğundan, gün içinde 3 mevsim yaşama ihtimaliniz bile var!

Otelin sahipleri ve personelin ilgi alakası o kadar iyiydi ki, insan kendi evinde hissediyor burada. Çünkü en ufak bir sorunda bile anında çözüm alıyorsunuz. Bununla beraber evler son derece şirin ve yeterliler, bize adeta bir masalda olduğumuzu hissettirdiler diyebiliriz.

Son olarak 8 adet oda seçeneği olduğunu ve GSM operatörlerinin çekim gücünün biraz zayıf olduğunu da ekleyelim. Zaten tatilde çekmese de olur…

Google Maps konumu için tıklayın.

Aytepepark

Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri yazımızdaki ikinci mekanına geldik ve ilk olarak buranın da Beşkayalar’da olduğunu söyleyelim. Zaten bu bölge özellikle bungalov ve dağ evlerinin yoğun olduğu bir yer. Çünkü yaylaya benzer doğası, düzlükleri ve ormanları ile bu tip otellerin için son derece uygun.

Aytepepark’ta hem otelde konaklama seçeneğiniz var, hem çadır kurabilirsiniz, hem de karavan ile konaklamaya uygun. Bu nedenle İstanbul’a yakın çadır kamp alanı ya da İstanbul’a yakın karavan alanı arıyorsanız aklınızda bulunsun!

Google Maps konumu için tıklayın.

Zirve Dağ Evi

Burası Kayaüstü Zirvesi ile Serintepe Kanyonu’na yakın konumda. Bu nedenle hem araçla, hem de yürüyerek ulaşabileceğiniz nefis bir doğa ile şelaleler sizi bekliyor burada. Ayrıca İstanbul’a da son derece yakın. Yani İstanbul’a yakın dağ evi ve bungalov arıyorsanız 2 saatlik yolculuk ile buradasınız.

Otlede Beyhan Abla ve Alper Abi her şeyle ilgilenen, asla unutmayacağımız insanlar oldular burada. Zaten tertemiz havası insanı başta olumlu anlamda bir çarpıyor, sonra da bu iyi insanlarla mutluluk devam ediyor.

Otelde üçgen formattaki bungalov evlerde kaldık biz ve konfor anlamında son derece yeterliydi. Tabii bu tip evler ufak olduğundan kalabalık gelecekseniz daha büyü alternatifleri de unutmayın.

Google Maps konumu için tıklayın.

Kızkalesi Otel

Bu otel Soğukdere Kanyonu ile Serindere Kanyonu civarında bulunmakta. Bununla beraber, otelin bulunduğu konum da gerçekten harikaydı! Çünkü hem dere kenarı, hem peyzaj güzel, hem de odalar güzel.

Tabii yukarıda dediğimiz gibi hemen yanında dere akması burası diğer yerlerden ayırıyor biraz. Çünkü sadece kuş sesleri ve akan suyun sesi ile keyif yapmayı kim istemez ki?

Google Maps konumu için tıklayın.

Kartepe Panorama Suits

Maşukiye Şelalesi’ne son derece yakın konumda olan bu “çok güzel” oteli özellikle listemize ekledik. Çünkü otelde her bir ayrıntı düşünülmüş, konfor ve huzur çok üst düzeyde. Ayrıca otelin işletmesi o kadar başarılı ki, bu derece iyi yönetilen ve hizmet sağlanan başka nereleri görmüştük biz diye aramızda konuştuk!

Örneğin bir otelde kaldığımızda nevresim takımına, yastığa, banyo temizliğine vs. biz çok dikkat ederiz, zira hijyen önemli. Ancak burada en ufak bir kusur bile göremedik! Yani sonuç olarak “olay budur!” diyoruz. Son olarak bir not daha ekleyelim, burası alkolsüz bir işletme. Yani muhafazakar tatil yeri arıyorsanız sizlere de uygun.

Google Maps konumu için tıklayın.

Yeşil Düş Vadisi Bungalow

Harika bir doğa içinde harika bir otel! Çünkü işletme sahibi ve çalışanlar son derece ilgili, bungalov evler son derece temiz ve konforlu. Ayrıca evlerin bulunduğu doğal ortam, bahçe ve yakındaki akan derenin sesi her şeyi tamamlıyor.

Biz burada kışın 1 gün kaldık ve karlar altında enfes bir gün geçirdik diyebiliriz. Bununla beraber, otelin hem Sapanca’ya, hem de Maşukiye’ye yakın olduğunu ekleyelim.

Google Maps konumu için tıklayın.

Happy Yellow Suit Kartepe

Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri yazımızdaki en güzel yerlerden bir diğerine geldik. Çünkü bu cümleyi kurmamızı sonuna kadar hak eden bir yer burası!

Birbirinden benzersiz farklı konseptlerdeki evler, evlerin bahçeleri, içerik ve çalışanların ilgi alakası üst düzeyde. Zaten fotoğraflara bakınca burasının ne kadar kaliteli bir otel olduğunu daha kolay anlayacaksınız. Sapanca, Kartepe ve Maşukiye’ye yakın bungalov arıyorsanız aklınızda bulunsun.

Google Maps konumu için tıklayın.

The Canyon Hotel

Orman içindeki ağaç evlerden oluşan bu otelin konsepti tek kelimeyle “mükemmel”. Çünkü ağaç ev ve doğal ortamın içinde olmak zaten güzelken, bir de bunu harika bir konfor ve kalite ile size sundukları için daha da güzel hale geliyor durum!

Öncelikle işletme çalışanlarının ilgisinin çok iyi olduğunu yazalım. Bunun haricinde, otel ve evler o kadar iyi dizayn edilmiş ki, tekrar buralara gelecek olsa kalmak için başka farklı evleri gözümüze kestirirken bulduk kendimizi…

Google Maps konumu için tıklayın.


Kartepe Vista Bungalov

Maşukiye ve Sapanca’ya da yakın diğer otele geçelim şimdi de. Burası üçgen bungalov evlerden oluşan bir butik otel aslında. Ayrıca fotoğraflardan da göreceğiniz gibi evlerde konfor son derece iyi durumda. Tabii burada sadece evin içinden değil, evin dışından ve bahçesinden de bahsediyoruz.

Evlerin içinde keyif yaparken, size özel bahçesinde de barbekü keyfi yapabilirsiniz. Bununla beraber bu keyfi harika bir manzara eşliğinde yapacağınızı da unutmayın!

Google Maps konumu için tıklayın.


Kartepe Loft

Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın en enteresan yerine hoş geldiniz. Çünkü burası ufak bir mahalle formatında inşa edilmiş yan yana 5 farklı evden oluşan enteresan ve güzel bir tesis!

Fotoğraflar aslında kendini anlatıyor ancak dubleks olan bu evlerin hem dışarıdan görüntüsü çok şirin, hem de iç mekan konforu son derece iyi. Bu nedenle, eğer farklı bir konsepte tatil yapıp, üstüne konfordan da vazgeçmek istemiyorsanız aklınızda bulunsun.

Google Maps konumu için tıklayın.


Babil Bungalow Butik Hotel

Bir üstteki otel ile hemen hemen aynı yerde yani Maşukiye’ye yakın konumda bulunan bu şirin bungalov evler de diğer tavsiye adresimiz.

Aslında evlerin formatına bakınca Doğu Karadeniz yaylalarındaki bungalov evlere çok benziyorlar. Ve tek farkları çok yüksek rakımda değil de, daha aşağıda olmaları. Bu nedenle bizce Doğu Karadeniz’de böyle bir evde kalmayı planlıyorsanız önce burada deneme yapmak adına da tercih edebilirsiniz. Tabii hemen ekleyelim, memnun kalacağınızı da düşünüyoruz. Çünkü konfor ve kalite anlamında burası gerçekten de iyi.

Google Maps konumu için tıklayın.


Narköy

Aslında burası bir dağ evi ya da bungalov evlerden oluşan tesis değil. Ancak doğa içinde huzur bulmak ise niyetiniz, burayı da listenize almanızda kesinlikle fayda var. Çünkü tamamen kendi ürünlerini yetiştiren, nefis yemeklere sahip bir yer. Ve açıkçası sabah kahvaltısında verilen zeytinyağlı fesleğenli sıcacık ekmeğin tadı damağımızda kaldı…

Ayrıca burayı bir otel değil köy olarak görmeniz lazım. Çünkü tamamen organik ürünlerin yetiştirildiği bir köy içerisinde yaklaşık 25 tane odası bulunan entegre bir tesis burası. Bu nedenle buraya özellikle gastronomi, organik beslenme ve doğa tutkunlarına gidin ve keyif yapın diyebiliyoruz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Keşfetmeye Devam

Bursa Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Bolu Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Artvin Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Rize Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Ankara’ya Yakın Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Trabzon Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri

Okumak için tıklayın.

Böylece Kocaeli Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın sonuna geldik. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.