Nazarköy Gezilecek Yerler

Nazarköy Gezilecek Yerler yazımızda İzmir civarında yaşayanlar için güzel bir hafta sonu kaçamağı yerini anlatacağız. Ayrıca özellikle doğa içinde olmayı seven, hafta sonu piknik ve kahvaltı yeri arayanlar için de güzel önerilerimiz olacak.

Nazarköy Nerede ve Nasıl Gidilir?

Aslında burası biraz saklı bir yerde kalıyor desek yeridir. Çünkü Kemalpaşa Torbalı yolu üzerinde saklı bir güzellik burası. Ayrıca Kemalpaşa tarafına daha yakın bir konumda. Bu nedenle İzmir merkezden gelecekseniz Kemalpaşa tarafını takip etmeniz gerekli ve yaklaşık 40 dakikada ulaşıyorsunuz.

Nazarköy Gezilecek Yerler

Burada ve çevrede görülmesi gereken birkaç önemli nokta var ve şimdi hepsini tek tek yazalım…

Nazarköy Boncuk Çarşısı

Nazarköy’ün nazar boncuğu şeklinde göbeğinden içeri saptıktan yaklaşık 400 metre sonra tam merkeze varıyorsunuz. Zaten gelmeden önce aracınızı uygun bir yere park etmeniz gerekiyor. Çünkü iç kısımda araçla gezmek oldukça zor. Bu nedenle park ettikten sonra karşınıza çıkacak ilk meydandan sağa doğru dönüp keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca burada sadece satış yerleri değil, aynı zamanda nazar boncuğu üretim atölyeleri de var.

Kısacası burada hem gezi, hem alışveriş, hem de fotoğraf için mola vermenizi öneririz.

Kurudere Kanyonu

İnsanlar genelde Nazarköy’e kahvaltı yapmak, dere kenarında (ya da içinde) oturmak ve alışveriş için geliyor. Ancak buradaki asıl hazine Nif Dağı’ndan akıp gelen Kurudere Kanyonu’ndaki dere bizce. Çünkü burada isterseniz dere kenarı ya da suyun debisine göre içinde oturuo keyif yapabilirsiniz ya da kanyonda yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Özellikle kanyonu içeriye doğru takip edip yürüyüş yapmanızı öneriyoruz. Bu nedenle İzmir’de doğa yürüyüşü yapılacak yerler ya da İzmir’de trekking rotaları arıyorsanız aklınızda bulunsun. Çünkü kanyon kilometrelerce ilerliyor ve bir noktada Nif Dağı’na doğru çıkarken, yol ayrımında kanyonun derinlerine doğru iniyorsunuz. Bu noktada özellikle yağışlı zamanlarda ani su baskınları nedeniyle kanyonda çok derinlere girmemenizi öneriyoruz.

Yani kısacası doğanın içinde, özellikle de ilkbahar ve sonbaharda yürüyüş yapmak için burayı kesinlikle öneririz. Ulaşım için Nazarköy’ün çarşısından ve boncuk atölyelerinden geçin. Daha sonra dere üstünden de geçince sola dönüp 300 metre kadar gittiğinizde kanyona giriş yapıyorsunuz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Çiniliköy Kımız Lokantası

Nazarköy ve Çiniliköy, Kemalpaşa – Torbalı yolu üzerindeki görülmesi gereken iki güzel yer. Bu nedenle Nazarköy’e kadar gitmişken birkaç kilometre daha gidip Çiniliköy’deki Kımız Lokantası’nı da görmenizi tavsiye ederiz. Çünkü burada minik bir at çiftliği var ve çocuklar için gayet eğlenceli ortam sunmakta! Ayrıca Orta Asya’da yaşayan Türk’lerin hayatı ve yemeklerini deneyimleme şansınız oluyor. Özellikle kımız denemek ya da otağ çadırı görmek enteresan deneyimlerdi…

Google Maps konumu için tıklayın.

Kemalpaşa Savanda Göleti

Nazarköy Gezilecek Yerler yazımızda bizim de gördüğümüzde “burada bu mekanı nasıl görmedik?” diye düşündüğümüz yere geldi sıra. Çünkü Kemalpaşa Torbalı yolundan giderken hiç görünmeyen güzel bir gölet burası. Ayrıca etrafında yürüyüş yolları ile piknik yerleri de var. Tüm bu özellikleri ile özellikle İzmir’de çocukla gezilecek yerlerden biri haline geliyor diyebiliriz.

Toparlayacak olursak, al sandalyeni gel hesabı bir yer burası. Ancak aynı zamanda gölet kenarında bir kafe de var. Yani aperatif yemekleri de tadabilirsiniz. Bu nedenle kendi ekipmanımı getiririm ya da kafede yer içerim derseniz tam bir dinlenme mekanı.

Google Maps konumu için tıklayın.

Nif Dağı Balık Çiftliği

Yazımızdaki belki de en az bilinen yerlerden birine geldik şimdi de. Çünkü burası resmen İzmir değil başka bir yer ve doğası “mükemmel”… Ayrıca bu çiftlik Nazarköy’de değil ancak yakınında. Bu nedenle olur da Nazarköy civarına yolunuz düşerse Kemalpaşa’dan biraz dağlara doğru tırmanın deriz mutlaka!

Buranın hem alabalıkları pek lezzetli, hem de bulunduğu doğal ortam insanı gerçekten de Karadeniz’de geziyor gibi hissettiriyor! Çünkü çam ormanları arasında ufak bir çiftlik göleti kenarında oturup yemeğini yiyorsunuz ve o sessizlik insanı dinlendiriyor…

Google Maps konumu için tıklayın.

Hitit Kabartması

Aslında bu çevredeki en enteresan noktayı sona sakladık. Ancak sona saklamamızın nedeni gidip görün, fotoğraflar çekin demek için değil maalesef. Çünkü yakın zamanda muhtemelen define için buradaki kabartma olduğu yerden kırılarak sökülmüş ya da parçalanmış durumda. Bu nedenle gittiğinizde sadece boş bir kaya görüyorsunuz. Yani güzel ülkemiz adına üzücü bir kayıp kısacası.

Nazarköy Kemalpaşa Kahvaltı Yerleri

Burada tabii Vatan Kahvaltı Nazarköy bir klasik haline gelmiş durumda. Bu nedenle Kemalpaşa kahvaltı yerleri ya da Nazarköy kahvaltı yerleri arayışınız varsa serpme kahvaltısı ile öne çıkıyor. Ayrıca size diğer tavsiye edeceğimiz yer ise Nazarköy Boutique Cafe olacak. Buranın özellikle konsepti ve yeri çok güzel, nezih bir mekan.

Keşfetmeye Devam Edelim

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri

İzmir’deki en güzel dağ ve bungalov evlerinde mis gibi doğa içinde keyif yapın. Okumak için tıklayın.

İzmir Çevresinde Gezilecek Yerler

Bu güzel şehrin biraz dışında görülmesi gereken harika yerler var! Keşfetmek için tıklayın.

İzmir Köyleri

İzmir’de birbirinden farklı ve enteresan köyler olduğunu biliyor muydunuz? Harika bir gezi için tıklayın.

İzmir Yemek Yerleri

Yaşasın yemek yemek diyorsanız, İzmir’de lezzet turu yapmak için tıklayın diyoruz!

İzmir Plajları ve Koyları

Bu yazıda sadece “en iyi” plajlar var. Yani gittiğinize değecek yerler… Liste için tıklayın.

Gölcük ve Bozdağ

İzmir’in kayak merkezi, göl ve çam ormanlarından oluşan en güzel kaçamak rotalarından biri. Okumak için tıklayın.

Nazarköy Gezilecek Yerler yazımızın sonuna geldik. İzmir’in bu güzel ve henüz az keşfedilmiş yerlerinde iyi eğlenceler dileriz.