İzmir Dağ ve Bungalov Evleri

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda “burada bungalov ya da dağ evi mi varmış?” diyeceğiniz çok sayıda tavsiye vereceğiz sizlere. Aslında bungalov ve dağ evi deyince İzmir’den ziyade Karadeniz bölgesi şehirleri, Bursa ve Sakarya gibi şehirler akla geliyor. Ancak İzmir’de de yavaş yavaş bu tip konaklama mekanlarının sayısı artıyor bir süredir. Biz bu yazıyı 2022 yılında kaleme aldık ve yeni yerler açıldıkça da ekleme yapacağız. Yani ara ara takipte kalın deriz…

Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle İzmir’de bu tip yerlerin sayısı şimdilik maalesef az. Ancak gördüğümüz kadarıyla mekanların sayısı hızla artıyor. Çünkü İzmir’de bu tip bir turizme kesinlikle ihtiyaç var ve insan bazen doğaya, dağlara kaçmak istiyor gerçekten… Şimdi size alternatifleri anlatma vakti geldi.

İzmir Bungalov Evleri

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda sadece bu tip evleri değil, aynı zamanda biraz da dağ evi formatındaki yerleri de listemize aldık. Bu nedenle incelerken farklı alternatifler görünce şaşırmayın lütfen.

Ayrıca bungalov ya da bungalow, çeşitli şekillerde kullanılıyor bu kelime. Bu nedenle otelin orijinal ismini olduğu gibi yazdık.

Gödence Hotel Bungalow – Seferihisar

Burası Seferihisar’a bağlı Gödence’de yer alıyor. Aslında bu yeri İzmir’de yaşayanlar muhtemelen meşhur bir yer ile çoktan biliyorlar aslında: Ayda Winery & Wineyards, yani Ayda Bağ Evi diye çevirebileceğimiz ve o güzel gün batımı manzarası olan yer.

Tam bir dağ evi.

İzmir’de havuzlu bungalov arıyorsanız burası özellikle bu imkanı da sunuyor diyerek başlayalım. Ayrıca ek bilgi olarak birbirinden bağımsız dört tane bungalov ev var burada. İç ve dış konfor olarak da son derece iyi bir işletme olduğunu eklemek gerekiyor.

Sabahları açık büfe kahvaltının ardından, diğer öğünlerde yine otelde yapılan lezzetli yemekleri tadabilirsiniz. Ayrıca ek bilgi olarak şunu yazalım; otelin bulunduğu Gödence Köyü’nde bir adet bakkal var. Oradan bazı ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Bu arada Seferihisar sınırlarında kalıyor olsa da, aslında Seferihisar’ın iç kesimdeki dağlık yerlerinde olduğunu de söyleyelim. Çünkü deniz, kum, güneş tatilinden çok dağ, orman ve sessizlik arayanlara hitap ediyor.

Google Maps konumu için tıklayın.

Vadievi – Güzelbahçe

Güzelbahçe’de olduğunu yazınca, “burada böyle bir yer mi var?” diyenler kesin olacaktır. Şöyle açıklayalım: Sınır olarak orada ancak Seferihisar yolunun üzerindeki Bademler’e çok yakın bir konumda burası. Yani “bildiğiniz” Güzelbahçe’de değil.

Skyview olayı bu oluyor işte.

Burası aslında bir dağ evi ve gördüğünüzde mutlaka siz de Karadeniz’deki köy ve dağ evlerine benzeteceksiniz. Ayrıca bulunduğu konum da sessiz, sakin, kısmen ormanlık bir alanda. Bununla beraber, asıl güzel özelliğini de söylemeden geçmeyelim, özellikle üst kattaki çatının büyük bir kısmının cam olmasından dolayı gece gökyüzünü izleyip keyif yapmak için bire bir mekan diyebiliriz.

Bir tatlı huzur.

Google Maps konumu için tıklayın.

Lübbey Butik Otel – Ödemiş

Ödemiş’e giderken Lübbey tabelasını görüp köye doğru gitmeniz gerekiyor buraya ulaşmak için. Ancak sonrasında da Ninemin Kahvaltı Evi tabelalarını takip etmeniz lazım çünkü Google Maps yeri hatalıydı 2022 Temmuz itibariyle.

Kahvaltı için bile gidilebilir.

Öncelikle Lübbey Köyü’nün çok enteresan bir yer olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü burası yıllar önce terk edilmiş ve resmen ıssız bir köy! Ayrıca köyün bu enteresan havası insanı hem keşfetme duygusuna hem de hafiften tedirginlik duygusuna da itiyor. İşte bu köyde yer alan Lübbey Butik Otel aslında bir bungalov ya da dağ evi değil. Ancak yüksek bir konumda yer alan tam bir köy evi. Hem şunu da eklemek lazım ki, kahvaltısı da pek güzel. Kısacası farklı bir deneyim için tavsiye ederiz.

Köy evinde de kalmadık demezsiniz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Torrhebia Dağ Evi – Gölcük Ödemiş

Ödemiş’e bağlı Gölcük Bozdağ’da yer alan Torrhebia, bölgenin açık ara en güzel dağ evi diyebiliriz. Çünkü hem yaklaşık 1000 metre rakımın verdiği serinlik ile dağ havası var, hem de etrafın komple ormanla kaplı olmasının verdiği mis gibi havayı soluyorsunuz!

İzmir Bungalov Evleri yazımızın en iyilerinden.
Torrhebia iç mekanlardan biri.

Bu mekanda 2 katlı bir dağ evi ile bahçesinde kalabileceğiniz bungalov vagon formatında evler var. Ayrıca odalarının farklı konseptlere sahip olduğunu da eklememiz lazım. Çünkü örneğin hamamı olan odası bile var! Son olarak bu işletmenin sahiplerinin aynı zamanda Birgi’deki Yenigelin isimli otelin de sahipleri olduğunu belirtelim. Ve biz buradan son derece memnun kalmıştık, tavsiye ederiz.

Hamam keyfi!

Google Maps konumu için tıklayın.

Valhalla Turkey – Kemalpaşa

Kemalpaşa’da yer alan bu üçgen formatındaki bungalov ev İzmir’deki en ıssız ve tam olarak doğa içindeki yer olarak göründü bize. Bu nedenle işten güçten yorulduysanız, sevdikleriniz ile doğa içinde keyifli birkaç gün geçirmek istiyorsanız değerlendirmenizi öneririz.

Üçgen ve güzel.

Ayrıca konum olarak da Kemalpaşa Torbalı yoluna yakın olduğu için ulaşım çok zor değil denebilir. İçindeki odun sobası, güzel bahçesi ve doğanın tam ortasındaki konumu ile bize özellikle yaz mevsimi hariç diğer tüm mevsimlerde ideal bir yer.

Kış için ideal ortam!

Google Maps konumu için tıklayın.

Kayserkaya Dağ Evleri – Şirince Selçuk

Şirince’deki bungalov ve dağ evi formatındaki yerler arasında en iyilerden biri burası. Zaten Şirince’nin kendi de ayrı güzel biliyorsunuz. Ancak burası nezih, doğa ile iç içe ve kaliteli hizmeti ile öne çıkan yerlerden biri.

Seçeneklerden biri.

Yer anlamında daha detay vermek gerekirse Nesin Matematik Köyü’ne yürüyerek birkaç dakika mesafede olduğunu belirtelim. Tabii bungalov ve dağ evi tatillerinde bilinmesi gereken diğer husus da ultra lüks bir tatilden ziyade doğa ile iç içe tatil arıyorsanız size daha uygun olması. Bu nedenle işte bu işlet ihtiyacı tam on ikiden vurarak gideriyor.

Bu tip yerler çok romantik bizce…

Google Maps konumu için tıklayın.

İzmir Dream Tinyhouse – Aliağa

İzmir’den Aliağaya’ya giderken Novada AVM’yi de geçtikten sonra 10 dakika kadar daha gidince ulaşabiliyorsunuz. Konuma bakınca kalabalık ve gürültünün içi gibi anlattık ancak durum öyle değil.

Güzel bir hafta sonu kaçamağı için.

Bu mekana bizde şömine ve bahçedeki ateş çukuru gibi özelliklerinden dolayı sonbahar ve kışın gitmek daha mantıklı. Hatta ilkbaharın başları da olabilir. Çünkü evdeki imkanlar ile insan kendini bir dağ evine çıkmış gibi hissediyor açıkçası. Evin bahçesinde yemeğini yiyip, bir yandan da sinema keyfi yapabilirsiniz.

Ferah iç mekanı var.

Evi fotoğraftan da görüleceği gibi üçgen formatında ve iki katlı. Aslında bu tip evleri genelde Karadeniz’de görüyoruz ancak İzmir’de de yayınlaşmaya başlaması son derece güzel. Ayrıca özel günler ve teklifler için de değerlendirebilirsiniz, aklınızda bulunsun. Yani İzmir’de evlilik teklif edilecek yerler arasına girdi bizim için.

Google Maps konumu için tıklayın.

La Casa Verde Bungalows – Foça

İzmir Bungalov Evleri yazımızın en iyi yerlerinden birine geldi sıra. Bir üstteki mekan ile hemen hemen aynı yerde diyebiliriz. Ancak sınır olarak burası Foça’da kalıyor. Yalnız buranın tüm diğer yerlerden farkı şu: Konsept çok iyi anlamında “bir değişik!”.

İlk konsept.

Evler eski cumbalı evden tutun da, konsept evlere kadar gidiyor. Ayrıca hepsi rengarenk, bakımlı ve kullanışlı. Otelin bulunduğu konum ise doğa içinde sessiz sakin bir yer. Bununla beraber serpme kahvaltı sonrası gün boyu çay ve çeşitli ikramlar alabiliyorsunuz. Yani yemekler de pek güzel diyebiliriz.

İkinci konsept: Minik ve keyifli.

Sonuç olarak burası kalite anlamında fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

Dışarıdan ufak görünüyor değil mi?
Oysa gayet geniş ve ferah!

Google Maps konumu için tıklayın.

Bergarden Ttail Köyü – Bergama

Burası 1 Mayıs 2023’e kadar tadilatta olduğu için, son haline gelip açıldığında sizlere güncel bilgi vereceğiz.

Ephesus Retreat Konaklama – Selçuk

İzmir Dağ ve Bungalov Evleri yazımızdaki son önerimize geldi sıra. Burası da bungalov ya da köy evi değil. Ayrıca tam olarak bir dağ evi de değil. Ancak lüks, konfor, çok güzel manzara ve dinlenmek istiyorsanız kesinlikle bilmeniz gereken bir otel olduğunu düşünerek listemize ekledik.

Odanın güzelliği!

Otel tarz olarak biraz İtalyan mimarisindeki bağ evlerini andırıyor aslında. Çünkü hakim bir tepede araziye yayılan ve mimari bakımdan gerçekten de son derece çarpıcı bir yer. Çünkü odaların konforu ve ferahlığı, havuzu, dış bahçesi ile beğeneceğinize eminiz. Özellikle de gün batımında ayrı bir güzel burası.

Havuz aynı zamanda müthiş manzaraya da sahip.
Otelin sadece bir bölümü burası.

Google Maps konumu için tıklayın.

İzmir Yemek Yerleri

İzmir’in her yerinden 50’ye yakın en lezzetli şeyleri bulabileceğiniz dev liste için tıklayın.

İzmir’in En Güzel Köyleri

Bu şehir sadece deniz, kum, güneş demek değil emin olun ki. Çünkü İzmir’de keşfetmek için harika köyler var! Okumak için tıklayın.

Keşfetmeye Devam Edelim

Rize’deki bungalov ve dağ evlerinin en iyilerini sıraladık. Okumak için tıklayın.

Türkiye’nin tamamındaki en iyi bungalov ve dağ evleri listemiz de yayında. Keşfetmek için tıklayın.

İstanbul’a yakın bungalov ve dağ evleri listemizde şehre çok uzak olmayan en güzel kaçamak yerlerini yazdık. Listemiz için tıklayın.

Bitirirken

İzmir’de her geçen gün sayısı artan bungalov, dağ evi ve köy evlerine genel bir göz attık bu yazıda. Umuyoruz ki işinize yarayan bir içerik olmuştur. İzmir Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın sonuna geldik, şimdiden iyi tatiller.