Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri

Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri yazımızda şehirden kaçıp doğa içinde keyif yapacağınız em güzel evleri listeledik. Ayrıca bu içeriği bölgelere bölerek size aktaracağız, böylece dilediğiniz yere göre seçim yaparsınız.

Gitmeden Önce Hazırlıklarımızı Yapalım

Kalacağınız oteli seçerken, ulaşım için kullanacağınız yolun aracınıza uygun olup olmadığını işletmeye mutlaka sormalısınız. Çünkü özellikle yüksek ve sapa yollardaki otellere ulaşım bazen normal arabalarla pek kolay olmuyor.

Havanın her zaman bozabileceğini unutmayın ve buna göre kıyafet de yanınızda olsun.

Çok yükseklere çıkacağım bana bir şey olmaz demeyin. Neden mi? Çünkü güneş kremi olmadan güneş altında yaylada ciddi şekilde yanık riski var.

Ve tabii ki yanınıza powerbank mutlaka alın. Böylece video ve fotoğraf çekerken şarjınız muhtemelen çabuk biteceği için, “keşke” demezsiniz.

Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri

Yedigöller Bolu

Sakintepe

Yedigöller yolu üzerinde Hamzabey Köyü’nde yer alan bu işletmedeki evler gerçekten de harika…

Öncelikle tüm evler şömineli. Hepsinin kendine ait bahçesi ve barbekü alanları var. Ayrıca ilk defa gördüğümüz bir özellik ise bu evlerin tamamında kendine has kitaplığı bulunuyor! Kitap okumayı çok seven bir çift olarak bu özelliğe ve fikre bayıldık. Şöyle düşünün, kışın dışarıda hava soğuk ve kar yağıyor. İçeride ise şömine başında kitabınızı okurken bir şeyler içiyorsunuz…

Kar ve sessizlik.

Bizce buranın en güzel evleri 1 ve 6 numaralı olanlar. Ancak tabii diğerleri de kötü değil asla. Burayı ayrıca çocuklu aileler için de tavsiye ediyoruz. Bahçesinde çok sayıda oyuncak bulunuyor. Dev bir jenga var mesela! Ayrıca ormanlık alanda yürüyüş yapma şansınız da var.

Toparlayacak olursak, her bakımdan mükemmel bir tesis diyebiliriz toparlayacak olursak. Fiyat için tesis ile aşağıdaki telefondan iletişime geçebilirsiniz. 

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 0530 640 32 71

Hindiba Pansiyon

İkinci sıraya geldik. Mengen’de Yedigöller yolu üzerinde bulunan çok keyifli bir yer burası da. Bildiğiniz gibi Yedigöller’e birden fazla farklı yoldan ulaşabiliyorsunuz. İlk iki işletme Bolu merkezden ulaşılan yol üzerindeydi. Burası da Mengen tarafından biraz önce dediğimiz gibi.

Burası üst düzey kalite ve konfor sunan bir yer. İşletme sahipleri her detayı düşünmüş ve ilgili ala üst düzeyde. Yemekler de şahane diye notumuzu almışız ve tadı damağımızda. Bizim en sevdiğimiz şeylerden biri ise her daim çayın bulabilmeniz oldu. Böyle ortamlarda yorgunluk alması bakımından ya da tamamen keyif için çay önemli sevgili okurlarımız.

Tatlı bir otel.

Çaya bu kadar vurgu yapınca Leyla ile Mecnun dizisinde de dendiği gibi çay dediğin demleme olur, sallama olmaz deyip, nefis demleme çayınızı yudumlayabilirsiniz…

Odalar oldukça konforlu ve rahat. Hijyen üst düzeyde. Biz taş evde konaklama yaptık. Odalarda klima yok, burada gerek de yok zaten. Ayrıca odalarda televizyon yok. Bu çok doğru bir seçim olmuş. Burada kalacağınız birkaç günde televizyon izlememek emin olun ki size de iyi gelecektir. Kendinizi doğaya bırakın, ait olduğunuz yere…

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 0530 824 97 91

Mengen Çam Pınarı Doğa Evleri

Mengen’deki diğer tavsiye edeceğimiz üçüncü yer ise burası. İşletmede ahşap bungalov evler var. Biz dubleks olanında kaldık. İçten merdivenli dubleks evlere karşı özel bir ilgimiz var, nedense daha bir dağ evi havası veriyor bize.

Öncelikle yemekler çok lezzetli onu belirtelim. Hijyen ve hizmet iyi durumda. Evler de güzel dekore edilmiş. Etraf mis gibi tertemiz bir havaya sahip. Etraf oldukça sakin olduğu için tam kafa dinlemelik yer desek yanlış olmaz.

Ufak ama son derece yeterli evler.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 0553 762 71 50

Habitat Mesire Yerleri

Tam Yedigöller’in içinde doğa ile iç içe bungalov evlerde kalmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Habitat Mesire Evleri doğanın kalbinde yer alıyor. Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri yazımızın dördüncü önerisi burası.

Yedigöller’de tam ormanın ortasında olduğunuzu düşünün…

Ayrıca detaya inmeden şunu da söyleyelim. İlk başta yazdığımız diğer üç tesis gibi burası lüks ve konforlu değil. Henüz geliştirmeleri gereken şeyler var. Bunları bilerek tercih yapmalısınız. Sonra başınız ağrımasın. Peki biz burayı neden yazdık? Çünkü Yedigöller’in tam kalbinde yer alıyor. Ormanın içinde olma duygusunu en iyi hissettiren yerlerden.

Yedigöller’de Büyükgöl’ün hemen yanında yer alan işletmenin ahşap bungalov evlerinde 6 kişiye kadar konaklama yapabilirsiniz. Ancak 6 kişi için evler biraz ufak kalıyor. İdeali 4-5 kişi bizce. Ayrıca işletmenin biraz daha profesyonelce yönetilmesi gerekiyor. Bu alanda gelişim alanı henüz var.

Bulunduğu ortama göre normal ev konforu beklememek gerekiyor. Sıcak ve soğuk su konusunda sıkıntı yok. Her yerinde petekler de mevcut. Tek sıkıntısı bizce etrafta sürekli evlerle fotoğraf çektirmek için gezen insanlardı. Ancak çok da büyük dert değil diyebiliriz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 0850 241 15 81

Mengen Rüya Çiftliği

Son önerimiz ile devam ediyoruz. Burası Mengen’in merkezine yakın konumda. Suit ve normal bungalov evlerden oluşuyor işletme. Ayrıca otel çalışanlarının son derece ilgili ve sıcak kanlı insanlar olduğunu da ekleyelim.

Odaların konforu, genişliği, malzeme kalitesi gerçekten de bizi çok memnun etti. Ayrıca 5 ve 14 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yollarına da yakın konumda bulunmakta.

Biz suit bungalov da kaldık. Burası normal olana göre daha büyük ve imkanlar fazla. Tabii fiyatı da ona göre yüksek ancak emin olun ki değiyor…

Google Maps konumu için tıklayın.

Kartalkaya Bolu

Villa Neva Otel

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne çıkan yol üzerinde bulunuyor. Köy hayatının en konforlu yaşanabileceği bir yer burası. Kendinizi şehir hayatının yorgunluğundan sakin bir ortama atmak istiyorsanız doğru adres demeliyiz.

Buranın en sevdiğimiz özelliklerinden biri de nefis yemekleri oldu. Dünya mutfaklarından çeşitli örnekler bulabileceğiniz gibi, aynı zamanda sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorsanız da menülerindeki alternatifler ile sizi mutlu edecek bir yer.

Tam bir dağ havası keyfi.

Çocuklu aileler için de gerek dış mekanı, gerek bulunduğu köy bakımından sıkılmadan tatillerini geçirebilecekleri bir ortam var.

Ek olarak 5 çayı ve ikramları da güzel bir sürprizdi… Odalar son derece nezih ve konforlu.

Google Maps konumu için tıklayın.

Telefon: 0543 780 57 28

Abant Bolu

Abant Gölü Manzaralı Oteller

Taksim International Abant Köşk

Abant Gölü’ne sıfır diyebileceğimiz bir konumda yer alıyor. Manzara bakımından mükemmel. Bina yapısı olarak dev bir köşk formatında diyebiliriz. Adını da buradan alıyor. Sadece konaklama değil, konaklama haricinde kahvaltıya da gelebilirsiniz. Kahvaltı yemek kalitesi üst düzeyde.

En lüks yerlerden.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0375 224 51 66

Abant Göl Evleri

Abant Gölü’nü yukarıdan gören bir otel burası. Arka tarafı orman ve yüryüş yolları ile göle inebilirsiniz. İki katlı evleden oluşuyor. Evlerin ön camları direkt göle baka şekilde konumlandırılmış. Tesis 3 yıldızlı. Biz lüksten ziyade fiyat / performans oranı yüksek bir yerde kalmak istiyoruz diyenler için bizce ideal seçim.

Orta bütçeli tatil için ideal.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 224 51 78

Taksim International Abant Palace Oteli

Arkası orman, önü göl olan diğer otel ise burası. Tesiste neredeyse yok yok diyebiliriz. Balayı oteli olarak tercih edilebilir diye notlarımızı aldık. Otelde kapalı havuz bulunuyor. Boneniz yok ise 5 TL’ye bone alabiliyorsunuz. Covid 19 önlemlerine sıkı sıkıya bağlı olduklarını gözlemledik.

Abant’taki diğer oteller gibi burada da klima bulunmadığını önemle belirtmek gerekiyor. Eğer yazın çok sıcak bir günde konaklamaya gelecekseniz ve sıcak hassasiyetiniz fazla ise bilmenizde fayda var.

Çocuklu aileler için de uygun olan otel, temizlik, konfor, yeme içme kalitesi bakımından bölgenin en iyilerinden.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 224 50 12

Büyük Abant Hotel

Abant Gölü kenarındaki son otel ise burası. Otel değil de kamp yapmak istiyorum diye burayı okuyorsanız yazının biraz yukarına çıkıp kamp alanına dair bölümü okuyabilirsiniz.

Büyük Abant Hotel, göl kenarındaki diğer büyük ve imkanları geniş olan otel. 5 yıldızlı otel konforu arıyorsanız Abant Gölü’nde bulunan iki otelden birisi. Yemek kalitesi, oda konforu, personelin davranış ve yardım kalitesi, otel imkanları, kapalı havuzunun olması ve çocuklu aileler için geniş ve ferah odaları ile Taksim International ve burası benzer statüdeler. Fiyatlar da hemen hemen aynı.

Otelin ana binasından çıkıp Abant Gölü’ne sıfır konumda olan Göl Resotran’da yemek yemek inanılmaz keyifliydi.

Yaz kış güzel!

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 222 99 55

Abant Gölü Manzarası Olmayan Oteller

Abant Villa Otel

Büyük bir ahşap ev, onu sarmalayan özenli peyzaja sahip bir bahçe ve tüm bunların sahibi olan samimi insanlar düşünün. Burası bir aile işletmesi. Gittiğinizde hani aile büyüklerinizin evine gidersiniz ve o sıcak ortamı yaşarsınız ya, burada o benzer ortam var.

Doğanın içinde sessiz sakin ve kahvaltısı da oldukça lezzetli doğal ürünlerden oluşuyor.

En beğendiğimiz yerlerden oldu.

Google Maps konumu için buraya.

Telefon: 0374 237 11 01

Vonresort

Villalardan oluşan bir otel burası. Villalar büyük olduğu için, kalabalık aileler ve gruplar için ideal seçim.

Gecelik fiyat 1200 TL civarında. Ayrıca burada özellikle kahvaltı ve akşam yemeği o kadar kapsamlıydı ki, bu kalitede ve çeşitte yemeği dışarıda yeseniz en az 300 TL ödersiniz.

Burada kışın sadece oturup bir şeyler içmek bile keyifli.

Villaların hemen arkasında ormanlık alana doğru giden doğa yürüyüşü alanı bulunuyor. Bu yol özellikle sonbahar ve kışın sadece doğadaki doğal sesler arasında, serin ya da soğuk bir havada yürümek, kafa boşaltmak için bile tercih sebebi. Şehir gürültüsünden uzaklaşmak insana o kadar iyi geliyor ki…

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 225 28 70

Doğa Köşkü Abant Bungalov Evleri

Abant’a geldiğiniz, ortam şahane ve bu doğallık sizi kendine iyice çekti. Peki bunu daha da arttırmak için bungalov evde kalmaya ne dersiniz?

Dere kenarında yemek yemek, bahçesinde çocuklarınızın rahatça oyun oynayabileceği alanlar olması, işletme sahibi ailenin samimi ve sıcak karşılama yapması… Her bakımdan mükemmel bir ortam.

Büyüleyici bir ortam, özellikle kışın.

Buranın özellikle temizlik ve hijyene verilen önem konusunda ayrı bir takdiri de hak ettiğini mutlaka söylemek istiyoruz. En ufak bir göze batan nokta göremedik.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 27 11 07

Abant Yeşil Ev

Özellikle çocuklu ailelere daha uygun olan otelde her biri Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalındaki karakterlerden esinlenilerek isimlendirilmiş ahşap evler bulunuyor.

Konsept son derece ilginç ve güzel.

Ahşap evlerin son derece konforlu ve ferah olmaları bir yana, otelin açık alanları da bir o kadar güzel ve kullanılışlı.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 237 11 49

Abant Manzara Otel (Alkolsüz)

Bu otelin diğerlerinden ayrılan özelliği Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri yazımızdaki tek alkolsüz otel olması. Eğer Abant’ta alkolsüz otel arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Son derece konforlu.

Öne çıkan diğer özelliği ise kusursuz diyebileceğimiz kahvaltısı. Özellikle otelin konforu, kalitesi, personel ilgi ve alakası son derece başarılı. Ve bir yazıyı yazdığımızda alkolsüz otel arayanlar için Abant’ta başka alternatif yoktu. Ayrıca çocuklu aileler için oyun alanı da mevcut.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 606 06 96

Abant Lotus Otel

Abant’ta loft tarzı, mimarisi ile mükemmel, hizmet ve kalite olarak da en iyilerden biri. Bu nedenle birkaç gün kalacağız en iyilerden birinde kalalım diyorsanız Abant Lotus Otel’i mutlaka düşünün deriz.

Otele yaklaşırken binasının mimari güzelliği, içine girdiğinizde bir dağ evine girdiğinizi çok hızlı hissettirmesi size kalite hissini hemen veriyor.

Favori mekanlarımızdan oldu.

Otelin sadece mimarisi değil, hemen yanından akan dere kenarında olması, konforu, yemeklerinin lezzeti… Yani her bakımdan ben de buradayım diyor. Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri yazımızın favorilerinden.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0541 568 87 14

Abant Şömine’s Otel

İşletme konforu, odaların kalitesi, odalarda hem jakuzi hem de şömine olsun diyenlere uygun oluşu ile diğer kaliteli otelden birisi de burası.

Şömine ve jakuzi…

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği son derece kaliteli. Ayrıca yemeklerin servis hızı oldukça iyi. Özellikle temizlik, personelin hijyene dikkat etmesi, otelin manzarası mükemmel.

Google Maps konumu için buraya tıklayın.

Telefon: 0374 237 10 24

Keşfetmeye Devam Edelim

Ankara’ya Yakın Gezilecek Yerler

Şehirden biraz uzaklaşalım ve yeni keşifler yapalım diyorsanız bu yazı tam size göre. Okumak için tıklayın.

Frigya, inanılmaz bir yer.

Ankara İçinde Gezilecek Yerler

Şehirde bunlar da mı varmış diyeceğiniz alternatif gezi rotaları için tıklayın.

Şehirden biraz uzaklaşınca ne hazineler var!

Ankara’ya Yakın Denize Girilecek Yerler

Ankara’ya 4 saat mesafede Akdeniz’deki harika plajlar ve koylar sizi bekliyor. Okumak için tıklayın.

Ankara’ya sadece 4 saat desek?

Böylece Ankara’ya Yakın Bungalov ve Dağ Evleri yazımızın sonuna geldik. En kısa sürede bu güzel yerleri keşfetmeniz dileğiyle.