Bursa Dağ ve Bungalov Evleri

Bursa Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda şehirdeki en iyi alternatifleri anlatmaya çalışacağız sizlere. Ayrıca İstanbul’a yakın bungalov ya da dağ evi arıyorsanız İstanbul Bursa arasının sadece 1 saat 15 dakika olduğunu da unutmayın. Hazırsanız keşfe başlayoruz.

Gitmeden Önce Hazırlıklarımızı Yapalım

Sizlere önereceğimiz yerler genelde rakım olarak yüksek yerlerdeler. Bu nedenle hangi mevsim olursa olsun yanınıza hava sıcaklığına uygun kıyafet ve ayakkabı almanız şart.

Yola çıkmadan önce hava durumuna mutlaka bakmanızı öneririz. Çünkü aşağıda hava güzelken, yukarıda kar bile yağıyor olabilir.

Her ihtimale karşı yanınızda powerbank bulunmasında fayda var ve doldurup gelin.

Orman içinde olacağınız için eğer herhangi bir şeye alerjiniz varsa ya da genel bir rahatsızlığınız varsa nüksetmesi ihtimaline karşı ilaçlarınız yanınızda bulunsun.

Bursa Dağ ve Bungalov Evleri

Kocayayla Bungalov Evleri

Kocayayla, Uludağ’ın güney tarafında kalan bir yer. Bu nedenle İnegöl tarafından da ulaşabilirsiniz ya da Bursa’nın içinden Uludağ’ın batı tarafından dağa çıkmadan dolanarak da ulaşım mümkün. Ayrıca evler 4 kişiye kadar konaklamak için son derece idealler, yani kalabalık da gidebilirsiniz. Ek bilgi olarak soğuk aylarda gidecekseniz akşam ısınmanız adına bir çuval odun veriliyor bilginiz olsun. Tabii daha sıcak olsun isterseniz buna göre sayıyı arttırabilirsiniz.

Kocayayla’yı özellikle doğa içinde sakin bir kaçamak yapmak isteyen, Bursa’da hafta sonu gezilecek yerler arayan kişilere kesinlikle tavsiye ediyoruz. Çünkü hem harika bir doğal ortam var, hem de evler son derece güzel. Ayrıca çalışanların ilgi ve alakasından da çok memnun kaldık. Ve son olarak evlerin önünde dışarıda mangal olduğunu da ekleyelim.

Google Maps konumu için tıklayın.

Uludağ Orman Köşkleri

Uludağ’a çıktığınızda farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, hem araç ile hem de teleferik ile ulaşım imkanı olan Uludağ Orman Köşkleri’ni tavsiye ediyoruz. Çünkü ormanın içinde, tamamen ahşap, içinde şöminesi de bulunan bu evlerde kışın karlar altında ormanın içinde olmanın verdiği ambiyansı yaşamak hem romantik hem de farklı.

Biz burada vakit geçirirken bize hatta biraz masalsı bir ortam gibi de geldi. Çünkü evlerin dizaynı, etrafın karlı olması ve çam ağaçlarının o güzelliği içinde insan bambaşka bir his yaşıyor. Ayrıca buraya dair bir ek bilgi de verelim; kış ayları için çok önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çünkü güzel bir yer olduğundan fazla popüler.

Google Maps konumu için tıklayın.

Karinna Orman Köşkleri

Uludağ’da yer alan bu dağ evleri hem doğalgaz ile ısındığı için dışarısı -17 dereceyken bile son derece sıcaktı. Yani konfor anlamında bir probleminiz olmayacaktır. Her evin önünde mangal barbekü bölümü de mevcut. Ancak odunu kömürü ya kendiniz getirmeniz lazım ya da işletmeden temin etmeniz gerekiyor ücret karşılığında. Ayrıca temel mutfak araç gereçleri de var.

Orman içinde tamamen sessiz sakin bir yerde bulunan bu evler gerçekten de tatil için idealler. Zaten mekan Uludağ, mis gibi hava, etraf da güzel olunca farklı bir beklenti olmamalı… Ayrıca evlerin yakınındaki dere kıyısında trekking için güzel bir rota da bulunmakta.

Googlr Maps konumu için tıklayın.

Oksijen Zone Hotels Uludağ

Bakın şöyle diyelim, bir otelde çalışanlar ve otel müdürü herhangi bir sorunda ne kadar yardımcı olabilirler? Buna cevabı şöyle verelim: Oksijen Zone otelinden daha fazlası zor olur herhalde! Çünkü o kadar yer gezdik, burası kadar iyi bir personel hizmeti çok az gördük!

Otelin Uludağ’daki konumu kayak pistlerine çok yakın mesafede diyebiliriz. Bu nedenle eğer kışın gidecekseniz güzel bir yerde olacağınızın da garantisi var. Tabii buranın da konumundan kaynaklı dezavantajı etrafın pek sessiz sakin olmaması. Ancak bu da bir tercih ya da tercih etmeme sebebi tabii ki…

Google Maps konumu için tıklayın.

Villa Nora Pansiyon

Konum olarak Bursa ile İnegöl arasında yer alan bu butik otel her bakımdan beğendiğimiz bir yer oldu. Çünkü hem İnegöl merkeze yakın, yani yol kısa, hem de işletme gerçekten başarılı.

Şimdi öncelikle bir kahvaltıdan bahsetmeden olmaz. Çünkü kendi ürünlerinden oluşan nefis bir köy kahvaltısı keyfi yapıyorsunuz burada. Zaten karnınız bayram edince de gerisi geliyor haliyle… Ayrıca bungalov evlerin içi o kadar temiz ve düzenliydi ki, sonra eve dönünce kendi evimiz daha bakımsız geldi bize açıkçası haha!

Google Maps konumu için tıklayın.

Gököz Natural Park

Bursa Dağ ve Bungalov Evleri yazımıza devam edelim. Burası Kocayayla tarafına yakın bir konumda bulunan büyük bir işletme. Çünkü göl kenarına kurulmuş, onlarca bungalov evden oluşuyor. Yani hem dağ ve orman havası alıyorsunuz, hem de göl manzarası keyfi var.

Otelin işletmesi son derece başarılı ve personel son derece ilgili. Ayrıca evler ufak bungalovlardan oluşuyor ancak konaklamak için gayet yeterliler. İstanbul’dan 2,5 saatlik bir yolculuk sizi bekliyor buraya gelmek için. Uludağ’a ise yaklaşık 40 dakika mesafede Bununla beraber, burayı özellikle çocukla tatil yapmak için uygun yerler arıyorsanız özellikle tavsiye ederiz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Masklavi

Mis gibi çam kokuları ve güzel bir Uludağ manzarası eşliğinde şöyle bir uzanıp keyif yapmak… Ve bu keyfi yaparken de taptaze çayınızı yudumlamak… Evet hayal kuruldu, mekanı da söyleyelim: Masklavi.

Konfor ve kalite bakımından kendisiyle yarışan bir işletme burası aslında. Çünkü gördüğümüz kadarıyla her şey özenle düşünülmüş ve uygulanıyor. Çalışanların ilgi alakası üst düzeydeydi. Bu nedenlerden ötürü biz burayı İstanbul’da hafta sonu gezilecek yerler ya da Bursa’da hafta sonu gezilecek yerler arayışındakilere özellikle tavsiye ederiz.

Google Maps konumu için tıklayın.

Akçakaya Mountain Lodge

İznik tarafında bulunan bu “çok güzel” yeri harika düşünülmüş ev konforu, lüks olması ve mis gibi orman ve çiçek kokuları ile hatırlayacağız.

Özellikle İstanbul’a yakın bungalov ya da İstanbul’a yakın dağ evi arıyorsanız yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk ile buraya ulaşabilirsiniz. Zaten fotoğraflara bakınca mekanın güzelliği muhtemelen sizi de kendine çekecektir. Bununla birlikte, Bursa Dağ ve Bungalov Evleri yazımızın en konforlu yerlerinden biri olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ve tabii son olarak Bilecik’e yakın gezilecek yerler arıyorsanız, Bilecik sınırında olan bu yer aklınızda bulunsun.

Google Maps konumu için tıklayın.

İznik Taş Mahal Hobbit Evleri

İznik’teki bu enteresan konseptli otel gerçekten de Hobbit’lerin yaşadığı evlerden ilham alınarak yapılmış. Tabii bu yorum dıştan görünüm için geçerli, içerisi normal otel konseptinde. Ayrıca evler 6 kişinin konaklayacağı şekilde inşa edilmiş. Bu nedenle eğer 1-2 kişi gidecekseniz fiyat size bir miktar pahalı gelebilir.

Tabii bu konu haricinde harika bir İznik Gölü manzarası, konforu yaşatması ve sakin ortamı ile güzel bir kaçamak noktası olabilir.

Google Maps konumu için tıklayın.

Tiny House Village İznik

Tiny House konsepti tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek popüler hale geldi. Çünkü hem farklı bir deneyim yaşatıyor, hem pratik, hem de istediğiniz yere “kondurmak” son derece kolay.

Bursa Dağ ve Bungalov Evleri yazımızda da işte bu tarz bir yer olan bu mekanı listemize aldık. Çünkü öncelikle yeri harika, İznik’e neredeyse sıfır konumda diyebiliriz. Zira aradan bir yol geçiyor sadece.

Bu mekanı özel kılan çok sayıda özelliği de var. Örneğin evin kalitesi, havuzu, İznik Gölü’ne 10 metrede olması ve hatta eve özel mini bir plajı bile var!

Google Maps konumu için tıklayın.

Sizmari Doğa Evleri

İznik’teki bu mekan ile listemizin sonuna geliyor yavaştan.

Bu işletmedeki evleri üç kategoriye ayırmak gerekiyor. Küçük, orta ve taş evler. Küçük ahşap evler iki kişiye uygun en fazla. Orta boy dediğimiz aslında dubleks olanlar ve bunlarda 3 yetişkin kalabilir rahatlıkla. Bir de taş evler var son olarak. Bunlar da 1+1 formatındalar ve 4 kişiye kadar uygunlar.

Evlerin farklılığına göre diğer kritik bilgi de verelim. Ahşap evler kalorifer ile ısınırken, taş evde soba var. Bununla beraber buraya dair son bir not ise kahvaltısının güzel olması, hele ki muhlama seviyorsanız…

Google Maps konumu için tıklayın.

Keşfetmeye Devam Edelim

İstanbul Dağ ve Bungalov Evleri

İstanbul’da en yakın ve en güzel yerleri listeledik! Okumak için tıklayın.

Bolu’daki Dağ ve Bungalov Evleri

Bolu’da Abant, Yedigöller ve diğer yerlerdeki en iyi dağ evi ve bungalovlar. Keşfetmek için tıklayın.